איך לקנות ביטוח סיעודי ולא לפשוט את הרגל

ביטוח » איך לקנות ביטוח סיעודי ולא לפשוט את הרגל

כפי שראינו בפוסט הקודם, עולם ביטוחי הסיעוד משתנה בשנים האחרונות במהירות – הפוליסות מתייקרות, הכיסויים מצטמצמים, וקיימת סבירות גבוהה שבעתיד הקרוב נראה עליית מחירים נוספת בביטוחים הסיעודיים הפרטיים.

ולכן, גם אם אתם בני 40 וגם אם אתם בני 20 – אנחנו חושבים שעכשיו זה הזמן הנכון לקנות ביטוח סיעודי פרטי עבורכם ועבור ילדיכם, ולהבטיח את התעריפים והכיסויים הקיימים היום לכל חייכם.

ביטוח סיעודי - מצחיק

מצד שני, העלות שלו ביטוח סיעודי פרטי יכולה להגיע למאות שקלים בחודש, ולכן חשוב לנו לפרט כאן שתי דרכים מומלצות להשיג כיסוי טוב מאוד בעלויות סבירות.

טיפ מס’ 1 – קנו ביטוח סיעודי פרטי משלים לביטוח של קופת החולים

הביטוח הסיעודי של קופת החולים זול משמעותית מהביטוח הסיעודי הפרטי, אבל הכיסוי שלו מוגבל ל-5 שנים בלבד, ולסכומים נמוכים יחסית – כ-5,000 ₪ לטיפול בבית ו-10,000 ₪ לאישפוז במוסד סיעודי (לפי הרפורמה הצפויה בביטוחים אלה).

ביטוח סיעודי פרטי משלים, הוא ביטוח שמתחיל לשלם לאחר תקופת המתנה של 3 או 5 שנים, וממשיך לשלם עד סוף חייו של המבוטח. ביטוח זה מיועד להשלים את הביטוח הסיעודי של קופת החולים, בעלויות הנמוכות מהביטוח הסיעודי הפרטי הרגיל ב-50-66%.

שילוב של הביטוח הסיעודי הזול בקופת החולים, וביטוח סיעודי פרטי משלים, יאפשרו לכם להשיג כיסוי ביטוחי סביר, לכל החיים, במחיר זול בעשרות אחוזים מעלויות ביטוח סיעודי פרטי מלא.

המלצות קריאה נוספות:

טיפ מס’ 2 – קנו פוליסה עם סכום ביטוח שונה לטיפול בבית או במוסד סיעודי

דרך נוספת ולא מוכרת להוזלת הביטוחים הסיעודיים ולהתאמתם לצרכים האמיתיים של הלקוח היא באמצעות קניית “פוליסות מכפילות סכום ביטוח”.

פוליסות אלה נותנות מענה לפערים הגדולים בעלויות הסיעוד בבית ובמוסד סיעודי, ומבטיחות סכום פיצוי מסויים למקרה של שהיית החולה בביתו, וסכום פיצוי כפול למקרה שיאושפז במוסד סיעודי.

הסיבה שאנחנו כוללים את הפוליסות האלה כאמצעי להוזלת הביטוחים הסיעודיים, היא שהן מונעות מאיתנו את הצורך לקנות ביטוח בסכומי פיצוי גבוהים מדי על מנת לתת מענה לתרחיש הגרוע ביותר האפשרי.

לדוגמא – אדם בן 30 הרוצה לקנות ביטוח סיעודי שייתן לו כיסוי בסך של 20,000 ש”ח בחודש, למקרה של אישפוז במוסד סיעודי, ישלם על ביטוח סיעודי “מכפיל סכום ביטוח” בין 50%-30% פחות מעלותו של אותו כיסוי בביטוח הסיעודי הרגיל.

סיכום – איך להוזיל את הביטוח הסיעודי בכ-70% ולהישאר מכוסים?

החזון שלנו ב-savey הוא לעזור לאנשים לקבל החלטות כלכליות טובות יותר.

אנחנו מאמינים שביטוח טוב צריך למנוע מאדם פגיעה כלכלית גדולה, ושכל אדם צריך להחזיק את הביטוחים שעונים על הקריטריון הזה. מצד שני אנחנו חושבים שלא נכון לשעבד את ההווה על חשבון העתיד, ולהוציא סכומים מופרזים על ביטוח.

בפוסט הזה ניסינו לסמן עבורכם שביל זהב אפשרי, המשלב את שתי התפיסות הללו, ואנחנו מקווים שנצליח לעזור לכמה שיותר אנשים להבטיח את עתידם הכלכלי ואת עתיד ילדיהם, תוך שמירה על מגבלות התקציב הברורות והמובנות.

בפוסט הבא נעמיק קצת יותר בשאלה החשובה – מה סכום הביטוח הסיעודי שאנחנו באמת צריכים?

רק בריאות,
רני

  קבלו הצעות לביטוח סיעודי מסוכני ביטוח מומלצים:

  איזור בארץ:

  לחיצה על כפתור זה מהווה את הסכמתך להעברת פרטיך לגופים המומלצים של savey ולתנאי השימוש באתר. פרטיותכם חשובה לנו! מוזמנים לקרוא עוד על מדיניות הפרטיות שלנו.

  עוד באותו נושא:

  יועץ פנסיוני אובייקטיבי ברישיון משרד האוצר, חבר לשכת היועצים הפנסיוניים ופורום החוסכים לפנסיה. יזם חברתי, כותב, מוסיקאי.
  כל התכנים באתר זה נועדו לסייע לקוראים בקבלת החלטות כלכליות טובות יותר, אך אינם מהווים ייעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות אישי המותאם לצרכי הקורא.

  כתיבת תגובה

  שינוי גודל גופנים
  ניגודיות