ביטוח הבריאות החדש או ביטוח הבריאות הישן? בעקבות בדיקת כלכליסט

ביטוח » ביטוח הבריאות החדש או ביטוח הבריאות הישן? בעקבות בדיקת כלכליסט

שאול אמסטרדמסקי מכלכליסט פירסם היום (17/5/16) כתבה בשם “חברות הביטוח מנסות להפחיד את הציבור מביטוחי הבריאות החדשים“, ובה הוא כותב על האופן שבו חברות הביטוח ממסמסות את הנחיית משרד האוצר לעדכן את לקוחותיהן בדבר זכותם לעבור לביטוחי הבריאות החדשים.

בסוף הכתבה מביא אמסטרדמסקי את דעתו של יועץ ביטוחי הבריאות שמיר קמינסקי, שממליץ באופן גורף לכל מי שמצב בריאותו טוב לעבור לביטוחי הבריאות החדשים.

דילמת ביטוחי בריאות

אנחנו כמובן איננו מומחים כמו שמיר קמינסקי בכל הקשור לביטוחי בריאות, אך למקרא ההמלצה הגורפת שלו מצד אחד, והתגובות המבטלות הצפויות שהחלו להגיע מצידם של סוכני וחברות הביטוח, אנחנו רוצים לנסות לתת כאן את הזווית שלנו ולעזור לכם עם ההתלבטות בין ביטוחי הבריאות החדשים והישנים.

ביטוח הבריאות החדש – לא הרבה קרה מאז פברואר

נתחיל עם התובנה המרכזית שלנו כיום לגבי הרפורמה בביטוחי הבריאות: עדיין מוקדם לדעת אם היא אכן משפרת את מצב המבוטחים או שלא.

כזכור (או שלא), אחד החסרונות המרכזיים של ביטוח הבריאות החדש, הוא שהן מאפשרות לבחור מנתח פרטי מתוך רשימה מוגדרת בלבד של מנתחים הנמצאים בהסדר עם חברות הביטוח, ואינה מאפשרת לקבל החזרים על ניתוחים המבוצעים באופן פרטי על ידי מנתחים אחרים לבחירת הלקוח.

מאחר שבמהלך 3 החודשים שעברו מאז שנכנסה לתוקף הרפורמה בביטוחי הבריאות, רק חלק מחברות הביטוח אישרו את הפוליסות החדשות שלהן, קשה עדיין לאמוד את איכות המנתחים שיכללו ברשימות ההסדר, ולא ניתן עדיין לדעת עד כמה ההגבלה הזו מהותית מבחינת איכות הטיפול שצפויים המבוטחים לקבל.

כמו שכתבנו לפני כניסת הרפורמה, אנחנו חושבים שגם היום.התשובה לשאלה מה נכון לעשות היא אינדיבידואלית, ומתבססת על מידת האמון שיש לכל אחד מאיתנו במשרד האוצר, בחברות הביטוח ובקופות החולים ועל מידת הנכונות שלנו לשלם על ביטוחים עודפים רק כדי להיות מכוסים באופן המקסימלי.

המלצות קריאה נוספות:

4 השאלות שיעזרו לכם להחליט בין ביטוח הבריאות החדש והישן

לדעתנו, ניתן לתמצת את הדילמה לארבע שאלות פשוטות יחסית:

1. האם אתם סומכים על קופת החולים שלכם שבעת הצורך תיתן לכם שירות טוב ומהיר מספיק?

אם כן – אתם יכולים לוותר על הכיסוי לניתוחים בארץ בביטוח הבריאות הפרטי, החדש והישן, ולהסתפק בכיסוי שנותנות קופות החולים.

אם לא – עברו לשאלה הבאה.

2. האם אתם מוכנים לשלם מאות ש”ח בחודש לביטוח בריאות פרטי, עבור כיסוי דומה למה שיש לכם כבר במסגרת קופת החולים, כדי להיות בטוחים שבעת הצורך תוכלו לבחור באופן חופשי בכל אחת מהחלופות שמציעות קופת החולים וחברת הביטוח?

אם לא – מומלץ לכם לרכוש ביטוח בריאות “משלים שב”ן”, המשלים את כל הכיסויים שקיימים בביטוח הפרטי המלא ואינם קיימים בכיסוי של קופות החולים.

אם כן – עברו לשאלה הבאה.

3. האם אתם סומכים על משרד האוצר שידע לדרוש מחברות הביטוח לכלול ברשימות שלהן מנתחים ברמה הגבוהה ביותר?

אם לא – כדאי לדעתנו שתמשיכו להחזיק את ביטוח הבריאות הפרטי הישן שלכם עוד כמה חודשים, עד שתמונת המצב של עולם ביטוח הבריאות אחרי הרפורמה תתבהר יותר.

אם כן – עברו לשאלה הבאה.

4. האם מצבכם הבריאותי טוב ותקין?

אם לא – מומלץ להתייעץ עם סוכן ביטוח טוב או יועץ פנסיוני לפני שעושים כל שינוי בפוליסה הקיימת.

אם כן – שווה לכם לשקול לעבור לביטוח הבריאות הפרטי החדש, ליהנות מהתעריפים המוזלים שלהן.

וכמובן – רק בריאות לכולנו,
רני

  קבלו הצעות מעולות לביטוח בריאות

  איזור בארץ:

  לחיצה על כפתור זה מהווה את הסכמתך להעברת פרטיך לגופים המומלצים של savey ולתנאי השימוש באתר. פרטיותכם חשובה לנו! מוזמנים לקרוא עוד על מדיניות הפרטיות שלנו.

  עוד באותו נושא:

  יועץ פנסיוני אובייקטיבי ברישיון משרד האוצר, חבר לשכת היועצים הפנסיוניים ופורום החוסכים לפנסיה. יזם חברתי, כותב, מוסיקאי.
  כל התכנים באתר זה נועדו לסייע לקוראים בקבלת החלטות כלכליות טובות יותר, אך אינם מהווים ייעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות אישי המותאם לצרכי הקורא.

  כתיבת תגובה

  שינוי גודל גופנים
  ניגודיות