ביטוח ישיר – מהן חברות הביטוח הישיר הטובות בישראל?

ביטוח » חברות הביטוח הישיר הטובות בישראל

כאשר אומרים בישראל “ביטוח ישיר” מתכוונים בדרך כלל למותג “ביטוח ישיר” של חברת איי.די.איי., אבל למעשה פועלות היום בישראל לא מעט חברות ביטוח במתכונת של ביטוח ישיר, ומוכרות ביטוחים ישירות לצרכן, ללא המתווך הקלאסי של ענף הביטוח – סוכני הביטוח.

אנחנו נסקור כאן את חברות הביטוח הפועלות בישראל באופן ישיר מול הלקוחות, את מוצרי הביטוח שניתן לקנות מהן, נפרט את היתרונות והחסרונות של רכישת ביטוח בערוץ ישיר וננסה לענות על השאלה האולטימטיבית – האם עדיין צריך היום סוכני ביטוח?

ביטוח ישיר

חברות ביטוח הפועלות במתכונת של ביטוח ישיר

 1. ביטוח ישיר / 9000000 שני מותגי הביטוח הישיר הותיקים והמוכרים ביותר בישראל. נמצאים בבעלות חברת איי.די.איי. החברה פעילה בישראל משנת 1994 ומוכרת ביטוחי רכב, דירה, חיים, משכנתא, בריאות ונסיעות לחו”ל.
 2. AIG חברת ביטוח בין לאומית, הפעילה בישראל משנת 1996. AIG ישראל מוכרת ביטוחי רכב, דירה, חיים, משכנתא, בריאות ונסיעות לחו”ל.
 3. ליברה ביטוח חברת ביטוח חדשה ודיגיטלית שהחלה לפעול בשנת 2018. ליברה ביטוח משווקת ביטוחי רכב, דירה ועסק (קראו עוד על ליברה ביטוח).
 4. הפניקס – אחת מחברות הביטוח הותיקות בישראל, שפעילה בעיקר בערוצי השיווק המסורתיים (כלומר – סוכני ביטוח), אך החלה בשנים האחרונות למכור יותר ויותר מוצרי ביטוח בערוץ ישיר, ונחשבת היום לחברת הביטוח הותיקה עם פעילות הביטוח הישיר הענפה ביותר.
  הפניקס מוכרת כיום באופן ישיר ביטוח רכב, דירה, חיים, משכנתא, בריאות ונסיעות לחו”ל.
 5. שירביט – חברת ביטוח שהחלה לפעול בשנת 2000 ומוכרת באופן ישיר ביטוח רכב, דירה, בריאות ונסיעות לחו”ל.
 6. כלל – גם חברה מסורתית שפועלת בהדרגה להרחיב את פעילות מכירת הביטוח הישירה שלה. נכון להיום מוכרת באופן ישיר ביטוחי רכב, בריאות ונסיעות לחו”ל.
 7. הראל – מכירה ישירה של ביטוחי רכב וביטוח נסיעות לחו”ל.
 8. מנורה – נכון להיום מוכרת באופן ישיר רק ביטוחי נסיעות לחו”ל.
 9. Wesure – חברת ביטוח חדשה נוספת שתחל לפעול בשנת 2019. Wesure משווקת ביטוחי רכב דירה ועסק (קראו עוד על Wesure).

המלצות קריאה נוספות:

ביטוח ישיר – ציוני מדד שירות חברות הביטוח

אחד הפרמטרים המשמעותיים ביותר בעבודה מול חברת ביטוח באופן ישיר הוא, רמת השירות שנותנת חברת הביטוח.

ריכזנו כאן את רשימת חברות הביטוח הפועלות באופן ישיר מול הלקוחות, ואת ציוני מדד השירות של החברות, כפי שפירסם משרד האוצר (נתוני 2017).

חברת ביטוחמוצרי ביטוח שמוכרת באופן ישירציון מדד שירות -
ביטוח בריאות
ציון מדד שירות -
ביטוח חיים
ציון מדד שירות -
ביטוח רכב
ציון מדד שירות -
ביטוח דירה
ציון מדד שירות -
ביטוח נסיעות לחו"ל
ביטוח ישירביטוחי רכב, דירה, חיים, משכנתא, בריאות ונסיעות לחו"ל7778868687
AIGביטוחי רכב, דירה, חיים, משכנתא, בריאות ונסיעות לחו"ל7278858483
הפניקסביטוח רכב, דירה, חיים, משכנתא, בריאות ונסיעות לחו"ל7781808182
שירביטביטוח רכב, דירה, בריאות ונסיעות לחו"ל8278
הראלביטוח רכב וביטוח נסיעות לחו"ל7169827973
כללביטוח רכב וביטוח נסיעות לחו"ל7369797772
מנורהביטוח נסיעות לחו"ל7266707267
ליברה ביטוחביטוחי רכב, דירה ועסק
Wesureטרם החלה לפעול

ביטוח ישיר – היתרונות והחסרונות של עבודה ישירה מול חברות הביטוח

יתרונות

 1. מחיר – מכירת ביטוח בערוצים ישירים תהיה ברוב המקרים זולה יותר עבור חברת הביטוח, מאחר שהיא חוסכת את עלויות התיווך (עמלות המכירה של סוכני הביטוח), וכך יכולה להיות בחלק מהמקרים גם זולה יותר עבור הלקוח.
 2. גוף גדול ומפוקח – הפיקוח על חברות הביטוח הדוק יותר מאשר הפיקוח על סוכני הביטוח השונים, וכולל בדיקה תקופתית של רמות השירות, תהליכי העבודה והנהלים בחברות.
 3. זמינות – מוקדי השירות של חברות הביטוח פעילים במקרים רבים שעות ארוכות יותר מאשר סוכני הביטוח הפרטיים, ובנוסף, מציעים אתרי חברות הביטוח אפשרות לביצוע פעולות בצורה עצמאית.

חסרונות

 1. מקצועית – רמת המקצועיות של הנציגים במוקדי השירות של חברות הביטוח תהיה במקרים רבים נמוכה יותר מזו של סוכני הביטוח.
 2. יחס אישי – עבודה עם סוכן ביטוח לאורך זמן מאפשרת לפתח קשר אנושי ולקבל יחס אישי, דבר שאינו אפשרי ברוב המקרים בעבודה עם חברות הביטוח הגדולות.

אז האם עדיין צריך סוכני ביטוח בעידן הביטוח הישיר?

התשובה, לדעתנו, היא “תלוי למי, ובאיזה נושא”.

קניית ביטוח באופן ישיר מחברת הביטוח יכולה להיות נוחה, פשוטה וזולה בסוגי הביטוח הסטנדרטיים (ביטוח רכב, דירה ונסיעות לחו”ל).

עם זאת, בסוגי הביטוח המורכבים יותר, כגון ביטוח עסק, ביטוחי אובדן כושר עבודה וסיעוד, קיימת חשיבות לעבודה עם סוכן ביטוח מקצועי ואמין, שיידע לבנות ללקוח את תיק הביטוחים המתאים לו ביותר.

בנוסף, חשוב לזכור שעבודה ישירה מול חברות הביטוח עלולה להיות פעמים רבות לא פשוטה ומתסכלת – נציגי שירות שאינם מקצועיים, בירוקרטיה מוגזמת ואפילו שרירות לב הן לצערנו תופעות נפוצות למדי בחברות הביטוח הישיר בישראל, כך שהיא עדיין אינה מתאימה לדעתנו לכל אדם.

עוד באותו נושא:

צוות הכותבות והכותבים המסור של אתר סייבי פועל באופן שוטף על מנת לאתר, להגיש ולעדכן עבור קוראי האתר מידע מועיל, אובייקטיבי ונגיש. בין חברי הצוות: מיה רוזה, קרן סוחצקי, עומר גלעדי, נועם בן חיים וטליה פלד. עורך ראשי: רני שחר.

כתיבת תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות