ביטוח רכב יונדאי – איך להשוות ולחסוך בקניית ביטוח רכב ליונדאי

ביטוח » ביטוח רכב » יונדאי

מותג יונדאי הוא (נכון לשנת 2017) מותג הרכב הנמכר ביותר בישראל, כאשר מאז שנת 2000 מדורג המותג בקביעות בין שלושת המותגים הנמכרים ביותר בישראל.

היקף המכירות הגדול של רכבי יונדאי משפיע גם על עלויות הביטוח שלהם, וניתן למצוא בשוק מגוון רחב של הצעות, ופערים משמעותיים במחירי ביטוח רכב בין חברה לחברה.

במדריך הזה נפרט את הדרכים לרכישת ביטוח רכב זול לרכבי יונדאי, מבלי להתפשר על הכיסוי הביטוחי לכם ולבני משפחתכם, ונעזור לכם לבצע השוואת מחירי ביטוח יונדאי במהירות וביעילות.

ביטוח רכב יונדאי

1. קבוצת יונדאי

קבוצת יונדאי מורכבת מחברות עצמאיות למחצה העוסקות במגוון תחומים, ביניהם בניה, תעשייה כבדה, נדל”ן, ייצור ספינות, מסחר, רשתות שיווק ועוד.

“יונדאי מוטורס” היא המוכרת ביותר מבין החברות בתאגיד הענק, ונכון לשנת 2018 – יונדאי מוטורס היא יצרנית הרכב הרביעית בגודלה בעולם.

דגמי יונדאי החלו להימכר בישראל בשנת 1994 והביקוש להם גדל במהירות, מאז ועד היום.

מאז שנת 2000 יונדאי מדורגת בקביעות בין אחת משלוש יצרניות הרכב המובילות את טבלת המכירות בישראל, כאשר בחלק מהשנים (כמו לדוגמא 2017) הייתה יונדאי בראש טבלת המכירות בישראל.

נכון לשנת 2018 נמכרים בישראל שבעה דגמי מכוניות פרטיות של יונדאי, ביניהם סדרת i המוכרת (i 10, i 20, i 25, i 30), ארבעה דגמים מקטגורית פנאי שטח, ביניהם הטוסון הפופולארי והסנטה פה המפואר, ושני דגמים מסחריים.

המלצות קריאה נוספות:

2. מה כוללות פוליסות ביטוח הרכב ליונדאי

ביטוחי הרכב בישראל כוללים 3 כיסויים מרכזיים:

 1. ביטוח חובה – כיסוי לנזקי גוף ונפש כתוצאה מתאונה – לנהג, לנוסעים ברכב ולכל אדם במידה שנפגע על ידי הרכב המבוטח.
 2. ביטוח מקיף – כיסוי לנזקי רכוש – כלומר – נזקים לרכב עצמו או למכשירים והאביזרים המותקנים בו.
 3. ביטוח צד ג’ – כיסוי לנזקי רכוש שגרם הרכב לגורמים אחרים – רכבים אחרים או כל רכוש אחר.

א. ביטוח חובה ליונדאי

כידוע, כל רכב בישראל חייב על פי חוק להיות מבוטח בביטוח חובה. 

פוליסת ביטוח החובה מעניקה כיסוי אך ורק בגין נזק שנגרם לאדם (נהג, נוסע או הולך רגל) בתאונה בה היה מעורב הרכב המבוטח. כאמור, מדובר בנזקי גוף ונפש בלבד – ביטוח חובה אינו מכסה נזקי רכוש כלל.

מרכיבי פוליסות ביטוח החובה נקבעים על פי חוק ולכן ביטוח החובה לרכב יונדאי אינו שונה מביטוח כזה לרכבים של יצרנים אחרים, כל עוד מדובר בדגמים בעלי מאפיינים דומים, וכוללים כיסוי להוצאות רפואיות נדרשות (ללא הגבלה), פיצוי על אבדן השתכרות (בגובה שלוש פעמים השכר הממוצע במשק לכל היותר), פיצוי על סבל וכאבים שנגרמו בעקבות תאונת דרכים ועוד.

רובם המוחלט של בעלי הרכב אינם מסתפקים בביטוח חובה בלבד, זאת משום שבמקרה של תאונה ייתכנו נזקים לרכוש בהיקף נרחב, נזק לרכב שלנו, לרכב נוסף שהיה מעורב בתאונה או לרכוש מסוג אחר (גדר, עמוד, מבנה, ציוד שהיה בתוך הרכב וכד’).

בנוסף, ייתכנו נזקים לרכב היונדאי שלנו שלא כתוצאה ממעורבות בתאונת דרכים, כך למשל במקרה של גניבה, תקלה מכנית, פריצה לרכב, נזקי טבע ועוד.

ב. ביטוח צד ג’ ליונדאי

פוליסת ביטוח צד ג’ משלימה את ביטוח החובה ומעניקה כיסוי בגין נזקים שנגרמו לרכוש של אדם אחר (“צד ג'”), למשל אם פגענו ברכב של מישהו אחר.

חשוב לדעת שפוליסות ביטוח צד ג’ נבדלות זו מזו בפיצוי המקסימלי וגובה ההשתתפות העצמית.

ככל שהדבר נוגע לביטוח רכב ליונדאי, ייתכנו הבדלים במחיר פוליסת ביטוח צד ג’ לדגמי יונדאי לעומת דגמים של יצרני רכב אחרים, זאת משום שחברות הביטוח לוקחות בחשבון נתונים אודות מעורבות דגמי רכב מסויימים בתאונות, היקף הנזק שנגרם בתאונות כאלה ועוד.

גורמים המשפיעים על עלות ביטוח צד ג’ ואינם קשורים לדגם הרכב והיצרן הם כאלה הנוגעים למאפיינים של מי שמשתמשים ברכב ודפוסי הנסיעה שלהם בו.

כך למשל מחיר פוליסת ביטוח צד ג’ לרכב יונדאי פרטי המשמש נהגת יחידה, בת 42, שמעולם לא הייתה מעורבת בתאונה, יהיה על פי רוב נמוך יותר באופן משמעותי ממחירה של פוליסה דומה עבור רכב המשמש בית עסק ונוהגים בו כמה נהגים, בין היתר כאלה הנחשבים “נהג צעיר”.

ג. ביטוח מקיף ליונדאי

הרחבת הכיסוי הביטוחי באמצעות תוספת רכיב ביטוח מקיף מתאימה לבעלי רכבים בשווי של מעל 30,000 ש”ח, כמו גם מי שרוצים לבטח עצמם כנגד מקרים דוגמת גניבת הרכב, פריצה אליו, נזק רחב היקף כתוצאה ממזג אוויר סוער, תאונת פגע וברח, נזק ממעשה זדון וכו’.

ביטוח מקיף לרכב מעניק כיסוי למגוון רחב של נזקים שעלולים להגרם לרכב שלנו. רוב פוליסות הביטוח המקיף לרכבי יונדאי שמציעות החברות והסוכנויות השונות דומות, כוללות את הכיסויים הבאים:

 • כיסוי לנזקי רכוש הנגרמים לרכב המבוטח בעקבות תאונה או גניבה.
 • כיסוי ביטוחי למערכות המיגון ולאביזרים המותקנים ברכב.
 • השתתפות עצמית מוקטנת במקרה של תיקון נזק מתאונה במוסכי הסדר.
 • הגדרת הרכב כאובדן גמור בכל נזק בשווי של 50% משווי הרכב.
 • כיסוי “חדש תמורת ישן” – קבלת רכב חדש במקרה של נזק ברמה של אובדן גמור ברכב שגילו עד 12 חודשים.
 • כינון אוטומטי חינם – השבת סכום הביטוח לקדמותו לאחר תאונה.
 • הגנה משפטית למקרה תביעה (עד תקרה מוגדרת מראש).

בנוסף, ניתן לקבל בחלק מחברות הביטוח כיסויים נוספים במסגרת הביטוח המקיף ליונדאי, כשהחשובים שבהם הם:

 • התחייבות לתיקון נזקי תאונה במוסכי יונדאי מורשים, בתנאי הסדר.
 • התחייבות לשימוש בחלפים מקוריים וחדשים ברכב שגילו עד 36 חודשים בכל מקרה תאונה המטופל במסגרת תביעה לפוליסה (כלומר – כאשר האחריות לתאונה היא על בעל הרכב).

ד. חבילת הרחבה – שירותי דרך

ניתן להוסיף לביטוחים הרגילים לרכב גם חבילת הרחבות הכוללת שירותי דרך וגרירה, כיסוי לשמשות ורכב חליפי.

את חבילת ההרחבות רוכשים בתשלום נוסף, המשתנה מחברה לחברה.

3. מאפייני הביטוח של דגמי יונדאי השונים

יונדאי תמונה

ביטוח רכב יונדאי i20

יונדאי i20 היא הצעירה, השובבה והקומפקטית מסדרת i המוצלחת מבית יונדאי. עם אופי עירוני ונפח מנוע תואם – מחירי הביטוח של יונדאי i20 נחשבים נמוכים יחסית.

ביטוח יונדאי סונטה

יונדאי סונטה, המשפחתית ההיברידית מבית יונדאי שמחירה מתחיל בכ – 160,000 ש”ח, נחשבת רכב יוקרה מפנק בתחום המשפחתיות.

ככזו, מחירי ביטוח יונדאי סונטה ובעיקר ביטוח מקיף – אינם זולים, והם מתאימים לביטוח של רכבים בקטגוריות יוקרה.

ביטוח רכב ליונאי איוניק

יונדאי איוניק, המשפחתית המפנקת מבית יונדאי, מציעה נסיעה נוחה ברכב משפחתי מפנק. מדובר ברכב משפחתי כלכלי, ועל כן מחירה ביטוח רכב לדגם זה מבית יונדאי, הוא ממוצע ואינו יקר במיוחד.

ביטוח יונדאי טוסון

יונדאי טוסון הוא רכב שטח מבית יונאי, שחובבי נסיעות האקסטרים והנסיעה בשטח לא מפסיקים להלל.

חשוב לדעת, כי רכבי שטח הם רכבים חזקים במיוחד – ועובדה זו בשילוב עם מאפייני הנסיעה שהם לפעמים מאתגרים, משפיעה על מחירי הביטוח לדגמי השטח של יונדאי, כמו יונדאי טוסון. על כן – מדובר בביטוחים יקרים יחסית.

ביטוח יונדאי סנטה פה

אם דיברנו על מחירי ביטוח גבוהים יחסית עבור רכב השטח יונדאי טוסון – כאן, בדגם היוקרה של רכבי השטח מבית יונדאי, מדובר בביטוח רכב יקר יותר, בהתאם לרמה האופיינית לרכבים נוספים בקטגוריית המחיר של הסנטה פה.

4. איך לקנות נכון ביטוח רכב ליונדאי

א. היכן ניתן לקנות ביטוח רכב ליונדאי?

השחקנים המרכזיים במכירת ביטוח ליונדאי הם:

 1. סוכנות “כלמוביל ביטוח” השייכת ליבואנית יונדאי לישראל.
 2. חברות הביטוח הישיר – ביטוח ישיר (בשני המותגים שלה – ביטוח ישיר ו-9 מיליון), AIG, ליברה ביטוח ו-weSure.
 3. סוכני ביטוח רכב, וביניהם גם סוכנות הביטוח Wobi.
 4. ערוצי ההפצה הישירים של חברות הביטוח הרגילות – הפניקס, הכשרה, שירביט וכלל.
 5. חברים במועדוני לקוחות או ארגוני עובדים? שווה לבדוק באתר מועדון הלקוחות / ארגון העובדים האם אתם זכאים להטבות מיוחדות בביטוח רכב.

ב. לפני שמשווים – כמה טיפים להוזלת עלויות ביטוח רכב ליונדאי

1) וודאו שאתם מנצלים כל דבר הפועל לטובתכם

דגמי יונדאי חדשים רבים מצויידים במערכות מתקדמות למניעת תאונות דרכים, שהמצאותן ברכב עשויה להוזיל באופן משמעותי את עלות הביטוח.

עוד חשוב לוודא שהסוכנות המציעה ביטוח רכב ליונדאי מוזילה את הפוליסה בהתאם למאפיינים של מי שנוהגים ברכב כמו גם דפוסי השימוש שתעשו בו, ככל שישנם כאלה – כך למשל אם אינכם נוהגים בשבת מובן שמגיעה לכם הנחה בביטוח רכב ליונדאי שלכם. באופן דומה, אם למי מבני המשפחה יש רכב מן העבודה מגיעה לכם הוזלה במחיר ביטוח רכב יונדאי שבבעלותכם.

2) הגדירו את הצרכים שלכם, ערכו סקר שוק ובחרו פוליסה מתאימה במחיר משתלם

חשוב לבחור פוליסת ביטוח ליונדאי שלכם כך שתעניק לכם את הכיסוי הדרוש לכם ואת השקט הנפשי הנלווה אליו.

בין היתר תדרשו לעשות בחירות כגון, האם לרכוש ביטוח מקיף או שניתן להסתפק בביטוח צד ג’, האם להגדיל השתתפות עצמית כדי להוזיל את הפוליסה, האם אתם באמת זקוקים לחבילת שירותי דרך, האם כדאי להתקין מערכות בטיחות ברכב משומש בו עדיין אין כאלה, האם ניתן לרכוש כיסוי נקודתי לנהג צעיר (כזה המופעל בכל פעם שהנהג הצעיר עומד להשתמש ברכב), האם אתם מוכרחים פוליסה “לכל נהג” או שניתן לצמצם לנהג נקוב אחד או שניים ועוד.

כאשר מדובר בנהגים צעירים שאינם נוהגים ברכב באופן שוטף (לדוגמא – חיילים או סטודנטים הנוהגים ברכב רק בסופי שבוע), ניתן לחסוך לא מעט כסף באמצעות רכישת הכיסוי הנקודתי לנהג צעיר (לקריאה נוספת על ביטוח נהג צעיר).

ג. ועכשיו – איך משווים נכון ביטוחי רכב ליונדאי?

לאחר שהגדרתם היטב את הצרכים שלכם, פנו לסוכנויות המציעות ביטוח רכב ליונדאי וקבלו הצעות מחיר לפוליסות המתאימות לכם, כל זאת תוך שאתם מוודאים שכל דבר העשוי לפעול לטובתכם נלקח בחשבון.

בדרך כלל ההצעות האטרקטיביות ביותר לביטוח רכב יונדאי יהיו בסוכנות הביטוח של היבואן (כלמוביל ביטוח), בחברות הביטוח הישיר ובאתרי האינטרנט של חברות הביטוח.

ברגע שבסוכנות הביטוח יבינו שאתם עורכים סקר שוק מסודר יקפידו להציע לכם דרכים להוזיל את הפוליסה כך שיוכלו להציע לכם מחיר תחרותי.

לאחר שיהיו בידיכם הנתונים אודות היקף הכיסוי, עלות הביטוח ותנאי התשלום תוכלו לבחור את הסוכנות שמציעה את העיסקה הטובה ביותר.

5. ועוד משפט אחד על חידוש ביטוח רכב יונדאי

מחירי ביטוחי הרכב משתנים באופן שוטף, ומומלץ בחום לעשות בדיקת מחירים קצרה לפני שמחדשים את ביטוח הרכב אחת לשנה.

כשמגיע הזמן לחדש את הביטוח אל תמהרו לקבל את ההצעה של סוכנות ביטוח בה בחרתם בשנה שעברה, ייתכנו שינויים שיש לקחת בחשבון – התחרות גברה בגלל שנוספו חברות ביטוח חדשות המציעות ביטוח רכב ליונדאי, השתנה האופן המקובל בשוק לביצוע חישוב סיכון כזה או אחר ועוד.

כל אלה ועוד עשויים לפעול לטובתכם ולאפשר לכם להשיג מחיר נמוך מבעבר.

חשוב גם לשים לב שערך הרכב יורד אחת לשנה, ואיתו צריך לרדת גם מחיר הביטוח, כך שאם ההצעה שקיבלתם דומה לזו שקיבלתם בשנה שעברה (או אף גבוהה ממנה) – הדבר צריך להדליק אצלכם נורת אזהרה…

סיכום

השוואה וקניה נכונה של ביטוח רכב ליונדאי יכולים לחסוך מאות ואף אלפי שקלים בשנה. הגדרה נכונה של הצרכים, קבלת מספר הצעות ומו”מ קצר יכולים לעשות הבדל משמעותי בעלויות.

והכי חשוב – נהיגה בטוחה!

עוד באותו נושא:

צוות הכותבות והכותבים המסור של אתר סייבי פועל באופן שוטף על מנת לאתר, להגיש ולעדכן עבור קוראי האתר מידע מועיל, אובייקטיבי ונגיש. בין חברי הצוות: מיה רוזה, קרן סוחצקי, עומר גלעדי, נועם בן חיים וטליה פלד. עורך ראשי: רני שחר.

כתיבת תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות