ליברה ביטוח – חברת הביטוח הדיגיטלית הראשונה בישראל

ביטוח » חברות ביטוח » ליברה ביטוח

ליברה ביטוח החלה לפעול בספטמבר 2018 כחברת הביטוח הדיגיטלית הראשונה בישראל.

אחרי שבמהלך 2017 הוקם הבנק הדיגיטלי הראשון בישראל – ‘פפר’, מסתמן שבשנת 2018 תמשיך מהפכת השירותים הפיננסיים הדיגיטליים דווקא בתחום הביטוח, עם הקמה צפויה של 3 חברות ביטוח דיגיטליות חדשות (ליברה ביטוח, WeSure, ואולברייט).

בתחום שמרני וסגור כל כך כמו ענף הביטוח הישראלי, שבו מנהלים ועובדים עוברים מחברה לחברה, ומהלכים יוזמות חדשות נתקלים לא פעם בחומה אחידה ובצורה של התנגדות מצד החברות והסוכנים, יכולות להיות חברות הביטוח הדיגיטליות בשורה צרכנית שתחולל שינוי אמיתי.

אנחנו נסקור כאן מקרוב את תהליך הקמתה וכניסתה לשוק של ליברה ביטוח, על מנת לעזור לכם להחליט האם זהו מהלך חיובי משמעותי עבור ציבור המבוטחים, או שמדובר בסה”כ באותה הגברת באדרת דיגיטלית.

ליברה ביטוח דיגיטלי

מהי חברת ביטוח דיגיטלית?

חברת ביטוח דיגיטלית פועלת באופן דיגיטלי בלבד – בלי סוכני ביטוח, בלי אנשי מכירות המגיעים לבית הלקוח ובלי מוקדנים המתקשרים לרשימות ארוכות של לקוחות במטרה למכור להם ביטוחים שונים ומשונים.

במקום כל ערוצי המכירות הידועים והמוכרים, מתמקדת חברת הביטוח הדיגיטלית בפעילות דיגיטלית בלבד באמצעות אתר אינטרנט או אפליקציה ייעודית, בהן מתבצעים כל התהליכים – משלב המכירה, דרך מתן השירות ללקוחות ועד לטיפול בתביעות ביטוח.

אם להשתמש בדוגמא של הבנק הדיגיטלי ‘פפר’ – מדובר בבנק ללא סניפים, שבו כל הפעילות מתבצעת באמצעות אפליקציה לטלפון הנייד, והוא מאפשר לבצע מגוון פעולות בנקאיות מצומצם יותר מזה של הבנקים הרגילים.

נכון להיום פועלות בתחום הביטוח בישראל מספר פלטפורמות דיגיטליות, השייכות לחברות הביטוח המסורתיות – ביניהן go של הכשרה ביטוח, אך הן משמשות יותר כערוץ מכירה נוסף ולא גרמו לשינוי משמעותי בעלויות הביטוח או במאזן הכוחות בענף.

המלצות קריאה נוספות:

אילו ביטוחים ניתן יהיה לקנות מליברה ביטוח?

ליברה ביטוח מוכרת נכון להיום ביטוחי רכב, ומתכוונת בהמשך להתרחב לביטוחי דירה ואף למכירת ביטוחי עסקים קטנים, נסיעות ותאונות אישיות

כניסה לאתר ליברה ביטוח – בקישור הזה.

האם מחירי הביטוח של ליברה ביטוח נמוכים יותר?

התשובה לשאלה הזו היא “תלוי למי”.

ליברה ביטוח מציעה שיטת תמחור המותאמת ללקוח באופן אישי בהתאם לפרמטרים שונים של סיכון: היקף קילומטרז’ שנתי, איזור מגורים, עבר ביטוחי, גיל, מגדר ועוד.

חלק מהפרמטרים הללו, מן הסתם, קיימים כבר היום בשיטות התמחור של חברות הביטוח המסורתיות, אך חלקם האחר לא.

ממספר בדיקות שביצענו באתר ליברה ביטוח עולה, שמחירי ביטוחי הרכב שלהם אטרקטיביים בחלק מהמקרים, אך לא ראינו פערים גדולים בהשוואה למחירי ביטוחי הרכב שניתן לקבל מחברות הביטוח האחרות.

ממשק המשתמש, לעומת זאת, נוח וידידותי להפליא, כך שייתכן שהיתרון המשמעותי של ליברה ביטוח יהיה דווקא בפרמטר הזה.

סיכום

הסקירה הזו מתבססת על הפרטים הקיימים אודות ליברה ביטוח עד כה. אנחנו נמשיך לעדכן פרטים נוספים אודות ליברה ביטוח באופן שוטף.

עוד באותו נושא:

צוות הכותבות והכותבים המסור של אתר סייבי פועל באופן שוטף על מנת לאתר, להגיש ולעדכן עבור קוראי האתר מידע מועיל, אובייקטיבי ונגיש. בין חברי הצוות: מיה רוזה, קרן סוחצקי, עומר גלעדי, נועם בן חיים וטליה פלד. עורך ראשי: רני שחר.

5 מחשבות על “ליברה ביטוח – חברת הביטוח הדיגיטלית הראשונה בישראל”

 1. שלום
  אני מבוטח אצלכם ולא מצאתי את הפוליסה ששלחתם אלי במחשב שלי עקב וירוס.
  בבקשה לשלוח אלי פוליסת חובה ורכוש אכב מספר 31375301 סובארו xv 2000.
  תודה
  איזנברג עופר 0523983506

 2. מבקשת הצעת מחיר לרכב טויוטה קורולה מודל 2014 LG
  ללא תביעות קודמות נהגים מגיל 21 ק”מ 29000 ק”מ

כתיבת תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות