הלוואה מקרן השתלמות, קופת גמל ופוליסת חיסכון בתקופת הקורונה

הלוואות » הלוואה מקרן השתלמות, קופת גמל ופוליסת חיסכון בתקופת הקורונה

הלוואה מקרן השתלמות קורונה

המספר הגבוה של מובטלים וחסרי תעסוקה בישראל גורם למשקי בית רבים לפנות למקורות תזרים אחרים, ובהם – הלוואות.

על מנת לשפר את יכולתם של לווים רבים לקבל הלוואות בתנאים טובים הגמישה רשות שוק ההון באופן זמני את תנאי ההלוואות מקרנות השתלמות, קרנות פנסיה, קופות גמל ופוליסות חיסכון.

הארכת תקופת ההלוואה

על פי החוזר של רשות שוק ההון, תוארך תקופת החזר ההלוואה האפשרית מ-7 שנים ל-15 שנים להלוואות חדשות, ואילו הלוואות קיימות – יוכלו הגופים המוסדיים לפרוס ל-15 שנים נוספות.

הארכת תקופת ההלוואה רלוונטית להלוואות מקרן השתלמות, הלוואות מקופת גמל, הלוואות מקופת גמל להשקעה, הלוואות מפוליסת חיסכון והלוואות מקרנות פנסיה, ואינה רלוונטית להלוואות בלון.

הארכת תקופת ההלוואות תתאפשר עד ל-30 בספטמבר 2020, ורשות שוק ההון מעריכה שהיא גם תקטין את הסיכון לאי פרעון ההלוואה.

המלצות קריאה נוספות:

הגדלת שיעור ההלוואות

מהלך נוסף של רשות שוק ההון מאפשר לגופים המוסדיים להגדיל את שיעור ההלוואה מתוך כספי החיסכון הלא נזילים של החוסכים, מ-30% ל-50%.

בניגוד להארכת תקופת ההלוואות, אשר רלוונטית לכלל החוסכים, הגדלת שיעור ההלוואות רלוונטית אך ורק לחוסכים שמקבלים כבר קצבת פנסיה – מקרן פנסיה, חברת ביטוח או פנסיה תקציבית.

גם מהלך זה מוגבל בזמן ותקף רק עד ה-30 בספטמבר 2020.

עוד באותו נושא:

צוות הכותבות והכותבים המסור של אתר סייבי פועל באופן שוטף על מנת לאתר, להגיש ולעדכן עבור קוראי האתר מידע מועיל, אובייקטיבי ונגיש. בין חברי הצוות: מיה רוזה, קרן סוחצקי, עומר גלעדי, נועם בן חיים וטליה פלד. עורך ראשי: רני שחר.

כתיבת תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות