לקראת השנתון הבא – המדריך לבחירת ביטוח לרכב חדש

ביטוח » לקראת השנתון הבא – המדריך לבחירת ביטוח לרכב חדש

סוכנויות הרכב כבר מפרסמות את רכבי 2019 והקווים המרשימים החדשים של כל הדגמים קורצים במיוחד. אם בחרתם לרכוש אחד מהם תצטרכו לצרף גם ביטוח רכב – ביטוח חובה, ביטוח צד ג’ או ביטוח מקיף.

אספנו עבורכם את כל הסעיפים החשובים על מנת שתוכלו להשוות בצורה נכונה בין הביטוחים השונים.

המדריך לבחירת ביטוח לרכב חדש

הסעיפים היקרים

הסעיפים היקרים בביטוח הרכב קשורים לא רק למודל הרכב וליצרן אלא גם לשנתון של הרכב ולתוספות השונות המותקנות בו.

חלק מהתוספות מעלות את עלות הרכב ואחרות דווקא מעניקות לכם הנחה – כמו מערכות התרעה שונות ברכב. אם בחרתם רכב מדגם נדיר יותר כמו מהדורות “Limited” של הרכב, תגלו כי הצעת המחיר תהיה גבוהה יותר.

המלצות קריאה נוספות:

מי נוהג ברכב?

היבט נוסף המשפיע על ביטוח הרכב הוא כמות הנהגים העומדים לנהוג ברכב, גילם וותק הנהיגה.

חשוב לדעת בהקשר זה כי נהגים צעירים ישלמו סכום גבוה יותר שעשוי להיות כפול מנהגים וותיקים. מדוע? משום שתאונות רבות יותר מתרחשות בקרב נהגים צעירים בהשוואה לנהגים בעלי וותק.

חשבו האם אתם רוצים להכניס גם את בני הנוער באופן קבוע לביטוח או להוסיף אותם מדי פעם רק כאשר הם משתמשים ברכב בפועל. במרבית חברות הביטוח תוכלו לרכוש פוליסה זמנית לשבוע או שבועיים בתקופה שבה הצעירים נוהגים ברכב.

ההשתתפות העצמית

חברות הביטוח השונות יעניקו לכם מספר אפשרויות בעת בחירת ביטוח הרכב. אחת מהם תהיה ההשתתפות העצמית שלכם במקרה של תאונה.

אם אינכם בעלי כיסים עמוקים מומלץ לשלם מעט יותר על מנת להפחית את ההשתתפות העצמית, מפני שכאשר אתם מאבדים את האמצעי העיקרי להגיע לעבודתכם יהיה קשה יותר להוציא מהכיס סכום גבוה על מנת להחזיר את הרכב לכביש.

רכב חלופי: לא נתקעים בלי רכב

מרכיב חשוב נוסף בביטוח רכב הוא אפשרות לקבל רכב חלופי במקרה שהרכב נמצא במוסך למטרות תיקון ארוך טווח.

נכון, כאשר יש טיפול פחחות קצר לא תוכלו להתחדש ברכב שכור מפנק, אך במקרה שאתם נפרדים מהרכב לשבוע רכב חלופי יכול לחסוך הון.

אם הרכב שלכם משמש כרכב שני במשפחה ואינכם משתמשים בו באופן תכוף סעיף זה פחות מהותי ברכישת ביטוח הרכב.

שירותי דרך

שירותי דרך מהווים גלגל הצלה חשוב, במיוחד בחודשים הגשומים של החורף. אם נתקעתם במקום כלשהו בשל תקר, רכב שאינו מניע או תאונה שירותי גרירה ותיקון הרכב במקום יכולים להיות ההבדל בין יום שאתם מאחרים לעבודה בשעה או לא מגיעים כלל.

מרבית פוליסות ביטוח הרכב יציעו את השירות במחיר נמוך במיוחד או כחלק בלתי נפרד מביטוח מקיף של הרכב.

הנחות לנהגים זהירים

חלק מחברות הביטוח מתגמלות אתכם על נהיגה זהירה. אם בשנים האחרונות לא הגשתם כל תביעת ביטוח בעקבות תאונה יש לכם סיכוי טוב לקבל הנחה משמעותית.

לצד הנחות אלה תגלו הטבות נוספות הקשורות לסוג הרכב שבחרתם ואפילו למאפיינים השונים שהרכב כולל כמו: מערכת אזעקה, אימובילייזר, מערכות התרעה שונות לרכב ואמצעי בטיחות נוספים.

מיקום הבית

מרכיב חשוב נוסף במחיר ביטוח הרכב המקיף קשור למקום בו אתם מחנים את הרכב בכל ערב.

אם יש לכם חנייה פרטית ואתם מתגוררים באזור הנחשב בטוח יחסית עלות הפוליסה תהיה נמוכה יותר מאשר פוליסה של רכב דומה משנתון זהה החונה בשכונה פחות בטוחה.

חשוב לזכור כי הדרך בה פרמיית הביטוח מחושבת קשורה לסיכוי שתפעילו אותה. אם אתם מועדים פחות לגניבה או תאונה המחיר שתשלמו יהיה נמוך יותר.

שבר שמשות

זגוגית התנפצה כתוצאה מכדורגל תועה בחנייה שלכם? אם הוספתם כיסוי מיוחד כנגד שבר שמשות לא תצטרכו לדאוג.

בנוסף לכיסוי זה מוצעות תוספות שונות כמו ביטוח בפני שבר מראות הצד או הפנסים שלכם. תוספות אלה משדרגות את הפוליסה בצורה משמעותית ומפחיתות את הסיכון שתצטרכו לשלם סכום לא מבוטל על החלפת פנסים.

במודלים יקרים יותר של רכבים כיסוי זה יכול להגיע להבדל של אלף שקלים ויותר בשנה, אך לחסוך לכם מספר אלפים במקרה של פגיעה.

כעת, אתם מוכנים להתקשר לחברות השונות או לבחור לעשות פוליסת ביטוח רכב מקוונת ולנסוע בראש שקט.

ונסכם בהמלצה אחרונה לפני סיום – אם תבטחו מספר פוליסות שונות למספר רכבים, תוסיפו ביטוח דירה או פוליסה אחרת, תוכלו לעתים לחסוך מספר אחוזים בעלויות ביטוח הרכב.

מדריכי הביטוח שלנו:

עוד באותו נושא:

צוות הכותבות והכותבים המסור של אתר סייבי פועל באופן שוטף על מנת לאתר, להגיש ולעדכן עבור קוראי האתר מידע מועיל, אובייקטיבי ונגיש. בין חברי הצוות: מיה רוזה, קרן סוחצקי, עומר גלעדי, נועם בן חיים וטליה פלד. עורך ראשי: רני שחר.

כתיבת תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות