הפניקס משיקה ביטוח “מטריה” חדש – “פנסיה Well”

פנסיה » הפניקס משיקה ביטוח "מטריה" חדש - "פנסיה Well"

הפניקס לוגו

יותר משנה לאחר הרפורמה בביטוחי אובדן כושר העבודה, חוזרת גם חברת הפניקס לשווק פוליסות של ביטוח אובדן כושר עבודה משלים לכיסוי הנכות שבקרן הפנסיה (“ביטוח מטריה”).

ביטוח המטריה החדש של הפניקס נקרא “פנסיה Well”, והוא מרחיב את כיסוי הנכות בקרן הפנסיה באמצעות מספר כיסויים נוספים המאפיינים ביטוח אובדן כושר עבודה פרטי:

1. כיסוי עיסוקי

הגדרת מקרה הביטוח בכיסוי הנכות בקרן הפנסיה מתייחסת לאי יכולתו של אדם לעסוק למשך יותר מ-90 ימים בעבודה המתאימה להשכלתו, הכשרתו או ניסיונו.

הגדרה זו היא רחבה למדי, ויוצרת מצבים שמבוטחים שאינם יכולים להמשיך לעבוד בעיסוק הנוכחי שלהם, אך יכולים לעבוד בעבודה המתאימה להשכלתם, הכשרתם או ניסיונם – אינם זכאים לקבל את קצבת הנכות מקרן הפנסיה.

ביטוח המטריה מרחיב את הכיסוי כך שהמבוטח זכאי לקבל את קצבת אובדן כושר העבודה בכל מקרה שעקב מצבו הרפואי הוא אינו יכול להמשיך לעסוק בעיסוק הספציפי בו עבד טרם מקרה הביטוח.

2. ביטול תקופת האכשרה

כיסוי הנכות בקרן הפנסיה כולל תקופת אכשרה של 5 שנים, שבמהלכה החוסך אינו מכוסה למקרה נכות עקב מצב רפואי קודם.

לדוגמא – חוסך שמצטרף לקרן הפנסיה, לאחר שאובחנה אצלו סכרת, ובתוך פחות מ-5 שנים ממועד ההצטרפות הגיע למצב של אובדן כושר עבודה בעקבות מחלת הסכרת – אינו מכוסה.

ביטוח המטריה מבטל למעשה את תקופת האכשרה בקרן הפנסיה לבעיה רפואית קיימת, ומאפשר גם לחוסכים שמצטרפים לקרן הפנסיה עם בעיה רפואית, להיות מכוסים באופן מלא כבר מהיום הראשון.

3. ביטול קיזוז תשלומים מגורם ממשלתי

בחלק ממקרי אובדן כושר העבודה, המבוטח זכאי לתשלום קצבה גם ממקור אחר, מלבד קרן הפנסיה (לדוגמא – ביטוח לאומי).

כיסוי הנכות בקרן הפנסיה כולל קיזוז של הכספים המגיעים לחוסך ממקור אחר.

ביטוח המטריה משלם למבוטח את הכספים שקיזזה קרן הפנסיה “עד לגובה סכום הפיצוי שהיה משולם על ידי קרן הפנסיה ולכל הפחות 30% מהפיצוי החודשי”.

חשוב לדעת שבמקרה של קיזוז תשלומים מגורם ממשלתי, השלמת הפיצויים על ידי ביטוח המטריה תהיה עד ל-100% מהשכר המבוטח בקרן הפנסיה, ולא פחות מ-25% מהשכר המבוטח.

4. הרחבות רשות בפוליסת פנסיה Well

בנוסף ל-3 הכיסויים שסקרנו כאן, ושניתן לבחור במסגרת ביטוח המטריה של הפניקס, ניתן לרכוש מספר הרחבות נוספות ובהן:

 • פרנצ’יזה – תשלום קצבת אובדן כושר העבודה גם על החודשים השני והשלישי שלאחר מועד מקרה הביטוח (הכיסוי בקרן הפנסיה מתחיל לשלם רק החל מהחודש הרביעי). חשוב לדעת שהתשלום עבור החודשיים הנוספים מתבצע לאחר שחלפו 3 חודשים ממועד מקרה הביטוח.
 • הארכת תקופת הצמדה למדד – הצמדת הפיצוי החודשי למדד המחירים לתקופה של 36 / 48 / 60 חודשים.
 • הגדלת תגמולי הביטוח בתקופת תשלום הפיצוי – הגדלה של קצבת אובדן כושר העבודה אחת לשנה, ב-1% או 2%, בהתאם לבחירתו של המבוטח.

חשוב להכיר:

 • הכיסוי הביטוחי בביטוח הפניקס Well יהיה בתוקף רק כל עוד החוסך הינו עמית פעיל בקרן הפנסיה.
 • במקרה של אובדן כושר עבודה, הפניקס תשלום, בנוסף לתשלום הפיצוי, גם את ההפקדות לקרן הפנסיה (נקרא גם “שחרור”), למעט בכיסוי של ביטול קיזוז מגורם ממשלתי.
 • הפיצוי החודשי יהיה צמוד למדד המחירים לצרכן לתקופה של 24 תשלומים חודשיים ולאחר מכן יהיה צמוד למדד ההשקעות במסלול בסיסי למקבלי קצבה.

  קבלו הצעות לביטוח אובדן כושר עבודה מסוכני ביטוח מומלצים:

  איזור בארץ:

  לחיצה על כפתור זה מהווה את הסכמתך להעברת פרטיך לגופים המומלצים של savey ולתנאי השימוש באתר. פרטיותכם חשובה לנו! מוזמנים לקרוא עוד על מדיניות הפרטיות שלנו.

  עוד באותו נושא:

  צוות הכותבות והכותבים המסור של אתר סייבי פועל באופן שוטף על מנת לאתר, להגיש ולעדכן עבור קוראי האתר מידע מועיל, אובייקטיבי ונגיש. בין חברי הצוות: מיה רוזה, קרן סוחצקי, עומר גלעדי, נועם בן חיים וטליה פלד. עורך ראשי: רני שחר.

  כתיבת תגובה

  שינוי גודל גופנים
  ניגודיות