הראל מתכוונת לצמצם את מספר מסלולי ההשקעה בקרן הפנסיה

פנסיה » הראל מצמצמת מסלולי השקעה בקרן הפנסיה

הראל פנסיה, אחת מ-3 קרנות הפנסיה הגדולות בישראל כיום, צפויה לבצע ב-1 בינואר 2020 שינוי במסלולי ההשקעה בקרנות הפנסיה שהיא מנהלת.

השינוי המתוכנן כולל איחוד של מספר מסלולי השקעה מותאמי גיל של קרן הפנסיה, באופן שלמעשה “מיישר קו” עם רוב קרנות הפנסיה בישראל.

מסלולי ההשקעה בקרן הפנסיה של הראל – טרם השינוי

עד היום נחלקו מסלולי ההשקעה מותאמי הגיל בקרנות הפנסיה של הראל לפי עשורים, בהתאם לעשור שבו נולד החוסך:

 • ילידי שנות ה-50
 • ילידי שנות ה-60
 • ילידי שנות ה-70
 • ילידי שנות ה-80
 • ילידי שנות ה-90

מסלולי ההשקעה בקרן הפנסיה של הראל – לאחר השינוי

לאחר השינוי הצפוי, תנהל הראל פנסיה 3 מסלולי השקעה מותאמי גיל בלבד, בדומה למסלולים שמנהלות רוב קרנות הפנסיה:

 • מסלול לבני 50 ומטה
 • מסלול לבני 50-60
 • מסלול לבני 60 ומעלה

הסיבה לשינוי אינה ידועה עדיין, אך ניתן להעריך שהוא יפשט את התהליך התפעולי של ניהול מסלולי ההשקעה בהראל, ויקל על אנשי המכירות של החברה להציג השוואת תשואות מול קרנות הפנסיה האחרות ללקוחות פוטנציאליים וקיימים.

מהי המשמעות מבחינת ניהול כספי החוסכים?

בחינה של מדיניות ההשקעה במסלולי ההשקעה מותאמי הגיל הנוכחיים בקרנות הפנסיה של הראל מלמד כי מדיניות ההשקעה במסלולי ההשקעה לילידי שנות ה-70, ה-80 וה-90 הייתה בשנים האחרונות כמעט זהה, עם הבדלים מינוריים ביותר בין המסלולים.

שיעור החשיפה למניות ב-3 המסלולים הללו עמדה על כ-42%, בדומה לשיעור החשיפה הממוצע במסלולים לחוסכים עד גיל 50 בקרנות הפנסיה האחרות.

לעומתם, מדיניות ההשקעה במסלולי ההשקעה לילידי שנות ה-60 וה-50, הייתה סולידית יותר, עם שיעור חשיפה למניות של 33% ו-20% בהתאם.

בהתאם לכך, סביר להניח שלא יהיה כל שינוי משמעותי מבחינת מדיניות ההשקעות של כספי החוסכים, לאחר המעבר למסלולי ההשקעה החדשים.

לאחר השינוי המתוכנן במסלולי ההשקעה בהראל, ממשיכה רק קרן הפנסיה של מנורה מבטחים לנהל את מסלולי ההשקעה בקרנות הפנסיה על פי העשור שבו נולד החוסך.

  קבלו הצעות מעולות לפנסיה וחיסכון:

  בחרו מוצר:
  קרן פנסיהביטוח מנהליםקופת גמל
  קרן השתלמותקופת גמל להשקעהתיקון 190
  איזור בארץ:

  לחיצה על כפתור זה מהווה את הסכמתך להעברת פרטיך לגופים המומלצים של savey ולתנאי השימוש באתר. פרטיותכם חשובה לנו! מוזמנים לקרוא עוד על מדיניות הפרטיות שלנו.

  עוד באותו נושא:

  צוות הכותבות והכותבים המסור של אתר סייבי פועל באופן שוטף על מנת לאתר, להגיש ולעדכן עבור קוראי האתר מידע מועיל, אובייקטיבי ונגיש. בין חברי הצוות: מיה רוזה, קרן סוחצקי, עומר גלעדי, נועם בן חיים וטליה פלד. עורך ראשי: רני שחר.

  כתיבת תגובה

  שינוי גודל גופנים
  ניגודיות