בית סוכן – מה זה, למי זה מתאים ורשימת בתי סוכני ביטוח

מומלצים » סוכני ביטוח מומלצים » בית סוכן

בשנים האחרונות אנחנו עדים למגמת גידול בפעילות בתי הסוכנים. לגידול הזה מספר סיבות ובראשן העלויות והמורכבות התפעולית ההולכות וגדלות של סוכני הביטוח, לצד הקושי לעבוד כסוכן פרטי מול חברות הביטוח הגדולות בתנאים מועדפים.

bigger is better meme

במאמר זה נסקור את השירותים השונים שמציעים בתי הסוכנים לסוכני הביטוח הפועלים עימם, את היתרונות והחסרונות שבעבודה עם בית סוכן, ונמפה את בתי הסוכנים המרכזיים הפעילים כיום בענף הביטוח.

1. מהו בית סוכן
2. השירותים שמציעים בתי הסוכנים לסוכני הביטוח
3. למי מתאימה עבודה באמצעות בית סוכן
4. רשימת בתי סוכנים
5. הצטרפות לבית סוכן

1. מהו בית סוכן

בית סוכן הוא גוף עסקי המאפשר לסוכני הביטוח החברים בו מעטפת של שירותים בתחומים נרחבים – טכנולוגיה, תפעול, שיווק, הדרכה, מכירות ועוד, ומקבל בתמורה “עמלת על” מחברות הביטוח עבור פעילותם.

בית הסוכן יכול להיות מקום פיזי בו פועלים סוכני הביטוח זה לצד זה, או וירטואלי – שבו נהנים הסוכנים משילוב של המעטפת המנהלית, הטכנולוגית והתפעולית עם גמישות לפעול מכל מקום שירצו.

בתי הסוכן מבוססים במקרים רבים על סוכנות ביטוח גדולה, שהחליטה למנף את הפלטפורמה שלה באמצעות סוכנים נוספים, מבלי לקנות מהם את תיק הביטוח שלהם.

המלצות קריאה נוספות:

2. השירותים שמציעים בתי הסוכנים לסוכני הביטוח

קיימת שונות בין מעטפת השירותים שמציעים בתי הסוכנים השונים, אך ברוב המקרים היא כוללת את הנושאים הבאים:

 1. הסכמי עמלות משופרים – פעילות במסגרת הסכמים בתנאים משופרים הקיימים לבית הסוכן עם חברות הביטוח והפיננסים.
 2. מעטפת תפעולית ואדמיניסטרטיבית וחיסכון בהוצאות תפעול – העבודה באמצעות בית סוכן מאפשרת לסוכני הביטוח הפרטיים ליהנות מהיתרון לגודל של בית הסוכן, תוך חיסכון של זמן וכסף בצדדים התפעוליים של העסק, ופינוי זמן למיקוד בפעילות העסקית.
 3. תוכנות טכנולוגיות מתקדמות – טפסי הצעה ממוחשבים, ממשקים המאפשרים השוואה בין מחירי ותנאי פוליסות ומוצרי חיסכון, מחשבוני מיסוי, כלים דיגיטליים לתכנון פיננסי אישי ומשפחתי, מערכות לניהול לקוחות, מערכת תמיכת מכירות, אתר אינטרנט ייחודי לכל סוכן, מערכת השוואת קופות, כלים מקצועיים וסביבת עבודה מקוונת, הנגישות לסוכן מכל מקום ובכל זמן.
 4. תמיכה שיווקית ומכירתית – מכירה צולבת ללקוחות הסוכן באמצעות מוקד טלפוני ומיקסום תיק הלקוח, שימור לקוחות, סיבסוד רכישת לידים חמים או קרים למוצרי פנסיה וביטוח, טיוב נתוני לקוח ועוד.
 5. מקפצה לעולם הדיגיטלי – עולם השיווק הדיגיטלי צופן בחובו הזדמנויות רבות לסוכני הביטוח, אך כולל גם רמת מורכבות לא קטנה ודורש התמקצעות וידע בכדי להפיק תוצאות טובות. בית סוכן יכול לאפשר לסוכן הביטוח הפרטי יכולות דיגיטליות מתקדמות הכוללות בניית ותפעול אתר אינטרנט, נוכחות ברשתות החברתיות, ניהול רשימות תפוצה ומשלוח ניוזלטרים, פרסום דיגיטלי ועוד.
 6. שמירה על רמה מקצועית גבוהה – הדרכה וריענון תקופתיים לסוכנים בנושאים מקצועיים וכן בנושאי שיווק, מכירות ושימור לקוחות, אימון וחניכה אישיים מסוכנים ומפקחים בעלי ניסיון, החלפת מידע במסגרת קהילת אנשי המקצוע החברים בבית הסוכן ועוד.
 7. קיצור תהליכים בירוקרטיים – מינוף מעמדו החזק של בית הסוכן בחברת הביטוח, וניסיונם המקצועי של מנהליו, לקיצור תהליכים בירוקרטיים עבור הלקוחות, בעת טיפול בתביעה או הקמת הפוליסה.

3. למי מתאימה עבודה באמצעות בית סוכן

העבודה במסגרת בית סוכן יכולה להתאים לסוכני ביטוח פרטיים ותיקים, חדשים וגם למתמחים העושים את צעדיהם הראשונים בעולם הביטוח.

רמת התחרותיות בענף הביטוח נמצאת במגמת עלייה, ולצידה גם רמת המורכבות בניהול תיק לקוחות ובעמידה בכל דרישות הרגולציה. עבודה באמצעות בית סוכן פוטרת את הסוכן מהצורך להתמקצע בעולמות רבים שאינם בליבת הפעילות שלו – מערכות טכנולוגיות, תפעול ואדמיניסטרציה, שיווק דיגיטלי וכו’.

מצד שני, העבודה עם בית סוכן מהווה למעשה מעין שותפות עסקית, דבר שאינו מתאים לכל אחד.

רשימת בתי סוכנים

 בית סוכןאתר
רימונים - בית סוכןרימונים
אג'נדה פתרונות פיננסיים בית סוכןאג'נדה
פרופיט שירותים פיננסייםפרופיט שירותים פיננסיים
אקספרט פתרונות כלכלייםאקספרט פתרונות כלכליים
יונט ביטוחיונט
אגוז סוכנויות ביטוחאגוז סוכנויות ביטוח
אורלן סוכנויות ביטוחאורלן סוכנות לביטוח

רוצים להצטרף לבית סוכנים מוביל? השאירו כאן את פרטיכם

  לחיצה על כפתור זה מהווה את הסכמתך להעברת פרטיך לגופים המומלצים של savey ולתנאי השימוש באתר. פרטיותכם חשובה לנו! מוזמנים לקרוא עוד על מדיניות הפרטיות שלנו.

  עוד באותו נושא:

  צוות הכותבות והכותבים המסור של אתר סייבי פועל באופן שוטף על מנת לאתר, להגיש ולעדכן עבור קוראי האתר מידע מועיל, אובייקטיבי ונגיש. בין חברי הצוות: מיה רוזה, קרן סוחצקי, עומר גלעדי, נועם בן חיים וטליה פלד. עורך ראשי: רני שחר.

  כתיבת תגובה

  שינוי גודל גופנים
  ניגודיות