ביטוח נט – 3 דברים שצריך לדעת על המערכת

פנסיה » ביטוח מנהלים » ביטוח נט

אתר ביטוח נט הוקם בשנת 2008 כדי להנגיש לציבור החוסכים והמבוטחים את נתוני התשואות ודמי הניהול של ביטוחי המנהלים ופוליסות החיסכון השונות.

אתר ביטוח נט הושק כחלק ממהלך הנגשת מידע רחב שכלל גם את הקמת האתרים פנסיה נט – המאפשר להשוות בין קרנות הפנסיה השונות, וגמל נט – הכולל נתונים אודות קופות גמל וקרנות השתלמות.

למרות המאמץ היפה שהושקע בהקמת המערכת, היא סובלת עדיין ממשק משתמש לא ידידותי, הגורם לקשיים מסויימים בהבנת הנתונים – אצל חוסכים וגם אצל גורמים שונים בתוך ענף הביטוח, ואנחנו ננסה כאן לעשות קצת סדר.

ביטוח נט - מסך כניסה

1. ביטוחי מנהלים? פוליסות חיסכון? גם וגם

נתחיל בדבר הראשון שחשוב לדעת על מערכת ביטוח נט – הפוליסות המוצגות באתר כוללות במקביל פוליסות ביטוח מנהלים ופוליסות חיסכון (הנקראות גם פוליסות פיננסיות).

אם אתם שואלים כיצד ניתן להפריד במערכת בין ביטוחי מנהלים ופוליסות החיסכון, אז התשובה היא שלא ניתן, דבר היוצר לא מעט בילבול בקרב לקוחות וגורמים בענף.

הסיבה המרכזית לערבוב המוצרים הזה, היא שבחלק גדול מהמקרים מנהלות חברות הביטוח את כספי ביטוחי המנהלים ופוליסות החיסכון באמצעות אותם מסלולי השקעה, ולכן הן מוצגות באתר כפוליסה אחת, למרות שבפועל השימוש שלהן מבחינת המבוטח אחר לחלוטין.

המלצות קריאה נוספות:

2. תשואות, דמי ניהול, שארפ יתרת נכסים – מה הם אומרים לנו?

אתר ביטוח נט מתעדכן אחת לחודש (בדר”כ בסביבות ה-15-20 לחודש), ומציג מספר פרמטרים חשובים להשוואה בין הפוליסות השונות, כאשר לכל פרמטר יש משמעויות שכדאי להכיר.

ביטוח נט - טבלת השוואה

א. תשואה – תשואת הפוליסות המופיעה היא תשואה נומינלית ברוטו – כלומר – מבלי להוריד דמי ניהול ומבלי להתחשב במדד המחירים. התשואות מוצגות ל-3 תקופות – 3 שנים אחרונות, 5 שנים אחרונות, ולתקופה הספציפית שבחר המשתמש בעת הפקת הדוח.

ב. דמי ניהול – דמי הניהול הממוצעים בפוליסה, בשנה הקלנדרית האחרונה (הנתון מתעדכן אחת לשנה בלבד). ממוצע דמי הניהול חשוב מאוד על מנת להבין האם התנאים שקיבלתם טובים יותר או פחות מהתנאים של יתר החוסכים.

ג. מדד שארפ –  המציג את רמת הסיכון שבפוליסה. ככל שמדד שארפ גבוה יותר, רמת הסיכון נמוכה יותר.

ד. יתרת נכסים – פרמטר המשקף את היקף הנכסים המנוהל במסלול הפוליסה, ויכול להעיד פעמים רבות על יציבות ואיכות מנהל הכספים.

עוד באותו נושא:

צוות הכותבות והכותבים המסור של אתר סייבי פועל באופן שוטף על מנת לאתר, להגיש ולעדכן עבור קוראי האתר מידע מועיל, אובייקטיבי ונגיש. בין חברי הצוות: מיה רוזה, קרן סוחצקי, עומר גלעדי, נועם בן חיים וטליה פלד. עורך ראשי: רני שחר.

כתיבת תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות