ניוד ביטוח מנהלים עם מקדם מובטח – האם זה אפשרי?

פנסיה » ביטוח מנהלים » ניוד ביטוח מנהלים עם מקדם מובטח

בשנים האחרונות גברה התחרות בענף הפנסיה באופן משמעותי. חוסכים רבים ניצלו את התחרות והצליחו להוריד את דמי הניהול ששילמו בקרנות הפנסיה בעשרות אחוזים, ובכך חסכו לעצמם הרבה מאוד כסף.

לעומתם, כל מי שחוסך באמצעות ביטוח מנהלים עם מקדם קיצבה מובטח, לא נהנה מסביבה תחרותית, מאחר שהחל משנת 2013 בוטלה האפשרות לרכוש ביטוחים מסוג זה.

כך גדל בהדרגה הפער בעלויות דמי הניהול בין קרנות הפנסיה וביטוחי המנהלים עם המקדם המובטח, עד שכיום (סוף שנת 2015), הכדאיות שבחיסכון באמצעות ביטוח מנהלים (בדגש על ביטוחים שנקנו בין השנים 2001-2012) ירדה באופן משמעותי.

תחרות בביטוחי מנהלים מקדם מובטח

דצמבר 2015 – המפקחת מאשרת לנייד ביטוחי מנהלים עם מקדם מובטח

על מנת להחזיר את התחרות, אישרה המפקחת על הביטוח בדצמבר 2015 לנייד את ביטוחי המנהלים בין החברות באופן חופשי.

המשמעות היא שמבחינה חוקית, יכול כל חוסך שיש לו ביטוח מנהלים עם מקדם קיצבה מובטח, להעביר את הכספים שנצברו בפוליסה, לחברת ביטוח אחרת, תוך שהוא שומר על מקדם הקצבה המובטח הקיים לו.

עוד מהלך יפה שעשתה המפקחת, הוא להגדיר שדמי הניהול בפוליסה החדשה לא יעלו על שיעור דמי הניהול שמשלם החוסך בפוליסה הקיימת, כך שהשינוי צפוי לעזור לחוסכים לשפר את מצבם מבלי לחשוש.

המלצות קריאה נוספות:

אז החוק מאפשר לנייד ביטוחי מנהלים, אבל מה קורה בפועל?

לצערנו אף חברת ביטוח לא הרימה את הכפפה, ולא ניתן לקבל נכון להיום הצעות לניוד ביטוח מנהלים מאף אחת מהחברות.

בשורה התחתונה – למרות שהחוק מאפשר – התחרות בביטוחי המנהלים פשוט לא קרתה עדיין. על הסיבות לכך כתבנו בפוסט נפרד.

  קבלו הצעות מעולות לפנסיה וחיסכון:

  בחרו מוצר:
  קרן פנסיהביטוח מנהליםקופת גמל
  קרן השתלמותקופת גמל להשקעהתיקון 190
  איזור בארץ:

  לחיצה על כפתור זה מהווה את הסכמתך להעברת פרטיך לגופים המומלצים של savey ולתנאי השימוש באתר. פרטיותכם חשובה לנו! מוזמנים לקרוא עוד על מדיניות הפרטיות שלנו.

  עוד באותו נושא:

  צוות הכותבות והכותבים המסור של אתר סייבי פועל באופן שוטף על מנת לאתר, להגיש ולעדכן עבור קוראי האתר מידע מועיל, אובייקטיבי ונגיש. בין חברי הצוות: מיה רוזה, קרן סוחצקי, עומר גלעדי, נועם בן חיים וטליה פלד. עורך ראשי: רני שחר.

  כתיבת תגובה

  שינוי גודל גופנים
  ניגודיות