חבילת גלישה בחו”ל – כל הדרכים לטוס בזול עם הטלפון הנייד

צרכנות » חבילת גלישה בחו"ל

הטלפון הנייד הפך להיות חלק אינטגרלי מחיי היומיום שלנו – תקשורת שוטפת עם חברים ומשפחה, ניווט, חיפוש מידע ועוד – אך בעוד שמהפכת מחירי הסלולר בישראל הביאה להורדה דרמטית בעלויות השימוש בטלפון הנייד, ביצוע של אותן הפעולות בחו”ל עלול לעלות לא מעט כסף.

במדריך הזה נסקור את האפשרויות השונות להוזלת עלויות השימוש בטלפון הנייד בחו”ל – מרכישת חבילות גלישה בחו”ל מהספקיות בישראל, דרך רכישת סים מקומי ועד למספר פתרונות יצירתיים יותר.

טלפון סלולרי בחול

1. האופציה היקרה ביותר – להמשיך להתנהל עם הטלפון בחו”ל כרגיל

סיכוי טוב ששמעתם עליהם – אותם אנשים שטסו לחו”ל, מבלי לכבות את נדידת הנתונים ומבלי לקנות חבילת סלולר מיוחדת לחו”ל, וכשחזרו לארץ גילו חשבון טלפון נייד בגובה של מאות ואף אלפי ש”ח.

העלויות הגבוהות הללו נובעות מכך שבעת נדידת נתונים, אנחנו למעשה עוברים להשתמש בשירותי הסלולר של אחת מהספקיות המקומיות, והיא בתורה מעבירה את החיוב לחברת הסלולר שלכם.

אפשר לומר שיש כאן זוג של “קונספירציה” עולמית שבה נהנות חברות הסלולר השונות מטעויות של לקוחות תמימים, וגובות מחירים מופרזים לכל דקת שיחה או גלישה.

מיותר לכל הדעות.


מדריכי התיירות והטיסות של savey


המלצות קריאה נוספות:

2. רכישת חבילת גלישה בחו”ל מספקית סלולר בישראל

ספקיות הסלולר השונות מציעות חבילות שיחות וגלישה בחו”ל, כשהמחיר משתנה בהתאם למשך השהות בחו”ל, גודל חבילת הגלישה וכמות השיחות, ונע בדרך כלל בין 20 ש”ח לחבילה יומית וגלישה מוגבלת ו-300 ש”ח לחבילה רחבה ל-30 יום.

המשמעות של המחירים הללו היא שמשפחה בת 5 אנשים, צפויה להוציא יותר מ-1,000 ש”ח על שימוש בטלפון נייד בחו”ל. סכום לא מבוטל כלל.

את החבילות של ספקיות הסלולר השונות ניתן למצוא באתרי האינטרנט שלהן:

היתרון המרכזי של חבילות הסלולר של הספקיות הישראליות הוא הנוחות – נשארים עם אותו המספר, אין צורך בידע טכנולוגי, וגובה החיוב ידוע מראש.

והחיסרון ברור – עלויות גבוהות יחסית.

3. חבילות סלולר בחו”ל – דילים מיוחדים

בשנים האחרונות החלו לפעול ספקי סלולר שונים הנותנים מענה מוקד לנושא השיחות בחו”ל.

חברות כמו world8, סים זול, גלובוס נט, וסימלס.

היתרון של חברות אלה הן בהצעות הזולות והמותאמות יותר שהם מציעות ללקוחות.

והחיסרון – רמה משתנה של שירות וזמינות ללקוחות.

מבצע זמני – מומלץ לבדוק גם את חבילות הסלולר בחו”ל בתעריפים מופחתים המוצעות באתר גרופון.

4. קניית כרטיס סים וחבילת גלישה בדואר ישראל

הצעה מעניינת וחדשה יחסית של דואר ישראל וחברת world8, מציעה כרטיס סים וחבילת גלישה שתקפה ל-4 שנים, ומתאימה ללקוחות רבים, שמגיעים לחו”ל אחת לשנה לפחות.

מחיר החבילה הבסיסית, הכוללת 1GB גלישה, 100 דקות שיחה ו-100 הודעות SMS הוא 75 ש”ח, וניתן לרכוש 3GB נוספים ב-50 ש”ח.

מחירים נמוכים יחסית, ויתרון משמעותי של שימוש חוזר בטיסה הבאה, למי שלא מנצל את מלוא חבילת הגלישה בחופשה הראשונה (החבילה תקפה ל-4 שנים). פרטים נוספים בקישור הזה ובסניפי הדואר.

5. קניית סים מקומי במדינה בה מטיילים

קניית סים מקומי היא פתרון מצויין וזול עבור מי שעיקר השימוש שלו בטלפון הנייד הוא גלישה באינטרנט ושיחות באמצעות רשת האינטרנט – באמצעות סקייפ, ווטסאפ ודומיהן.

כאשר קונים כרטיס סים מקומי, מקבלים למעשה מספר מקומי של המדינה בה מטיילים. ניתן לרכוש חבילות בהיקפים שונים, הכוללות גם גלישה וגם שיחות, או רק אחד מהשניים.

חשוב לדעת שהשיחות הכלולות בכרטיס הסים המקומי הן בדרך כלל שיחות מקומיות בתוך אותה מדינה ולא שיחות לישראל או מדינות אחרות. 

בנוסף כדאי להכיר שעם החלפת הסים משתנה למעשה מספר הטלפון שלכם לשיחות ולהודעות טקסט, אך אתם יכולים להמשיך להשתמש באפליקציית ה-whatsapp שלכם כרגיל.

את הסים המקומי ניתן בדרך כלל לקנות בשדה התעופה, בתחנות דלק, בסניפי דואר, דוכני עיתונים או בקיוסקים שונים ברחבי הערים.

6. שכירת טלפון נייד מקומי

אפשרות לא נפוצה היא לשכור (או אפילו לקנות) טלפון נייד מקומי לזמן הטיסה. בחלק מהמקרים מדובר באפשרות די זולה, אך נלווים לה מספר קשיים טכניים ובראשם – הצורך להתרגל לממשק טלפון חדש, והעברת אנשי הקשר שאינם נמצאים על כרטיס ה-SIM שלכם.

7. האופציה הזולה ביותר – שימוש ב-wi-fi בלבד

מי שאינם חייבים להיות זמינים כל הזמן, או לעשות שימוש באפליקציות ניווט ותקשורת, יכולים פשוט לבטל את נדידת הנתונים ולהשתמש בטלפון רק במקומות שבהם יש חיבור wi-fi זמין – בתי קפה, מסעדות, בתי מלון, חנויות שונות וכו’.

המחמירים, אגב, גם מבטלים את נדידת הנתונים וגם מעבירים את הטלפון הנייד למצב טיסה – ליתר ביטחון.

8. עוד כמה טיפים להוזלת השימוש בטלפון נייד בחו”ל

  • חשוב לכבות את האפשרות לעדכונים אוטומטיים בטלפון הנייד (כולל הורדת מיילים אוטומטית ובלת התראות בדחיפה מאתרי חדשות) על מנת להימנע משימוש אוטומטי מיותר בנפחי גלישה.
  • ניתן לבקש מספקית הסלולר שלכם להפעיל שירות סינון שיחות, המאפשר לכם לבחור אילו שיחות תקבלו ואילו לא.
  • קבלת הודעות SMS בחו”ל היא ללא תשלום, אך שליחת ההודעות – בתשלום.
  • צריכים את חבילת הגלישה רק עבור ניווט? ברוב המדינות ניתן לשכור מכשיר GPS לווייני, בעלות מופחתת.

טיסה נעימה!

עוד באותו נושא:

צוות הכותבות והכותבים המסור של אתר סייבי פועל באופן שוטף על מנת לאתר, להגיש ולעדכן עבור קוראי האתר מידע מועיל, אובייקטיבי ונגיש. בין חברי הצוות: מיה רוזה, קרן סוחצקי, עומר גלעדי, נועם בן חיים וטליה פלד. עורך ראשי: רני שחר.

2 מחשבות על “חבילת גלישה בחו”ל – כל הדרכים לטוס בזול עם הטלפון הנייד”

  1. יש ברשותי אתר אינטרנט אשר מוכר חבילות גלישה בטכנולוגיית esim במחירים מוזלים אשמח לשיתוף פעולה

כתיבת תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות