איך משכירים דירה באתר בוקינג.קום Booking.com?

תיירות » איך משכירים דירה בבוקינג.קום

השכרת דירה לתקופות קצרות לתיירים ומטיילים הפכה בשנים האחרונות לאפיק הכנסה אטרקטיבי עבור ישראלים רבים.

רוב הישראלים הפעילים בתחום עושים זאת באמצעות אתר Airbnb (למדריך השכרת דירות ב-Airbnb לחצו כאן). אפשרות מעניינת חדשה ופחות מוכרת, היא השכרת דירות ונכסים לתקופות קצרות באמצעות אתר התיירות הגדול בעולם – בוקינג.קום – Booking.com.

במדריך הזה נפרט כל מה שחשוב לדעת על השכרת דירות באמצעות אתר בוקינג.קום, וניתן טיפים לפעילות מוצלחת וריווחית באתר.


מארחים חדשים באתר בוקינג.קום? קבלו הטבה מיוחדת!

פטור מתשלום עמלה על 5 האירוחים הראשונים שלכם דרך האתר,
למצטרפים באמצעות הקישור הזה.


בוקינג booking

1. מהו אתר בוקינג.קום (Booking.com)?

אתר Booking.com הוא אתר התיירות הפופולרי ביותר בעולם. האתר מאפשר למשתמשים למצוא ולהזמין מקומות לינה, טיסות, רכבים להשכרה ומוניות משדה התעופה.

מדי חודש מבקרים באתר בוקינג.קום מאות מיליוני מבקרים, המחפשים מקומות לינה ב-227 מדינות וטריטוריות ברחבי העולם, ומבצעים כ-1.5 מיליון הזמנות מידי יום.

האתר, שהציג בעבר אפשרויות לינה בבתי מלון ואכסניות ממוסדות, החל בשנים האחרונות להציג גם נכסים של אנשים פרטיים, המעוניינים להשכיר את הנכס שלהם לתקופות קצרות, בדומה למודל הפעולה של אתר Airbnb.

המלצות קריאה נוספות:

2. מי יכול להצטרף לאתר בוקינג.קום כמארח?

כמעט כל בעל נכס יכול להפוך למארח באתר בוקינג.קום, כל זמן שמקום האירוח נמצא בבעלותו / שליטתו / הפעלתו / ניהולו.

תהליך ההרשמה וההצטרפות פשוט יחסית, ואנחנו נסקור אותו כאן בפירוט.

הטבה מיוחדת: רוצים לארח בבוקינג.קום? כנסו לאתר בקישור הזה, וקבלו פטור מתשלום עמלה על 5 האירוחים הראשונים שלכם.


מדריכי התיירות והטיסות של savey


3. כמה אפשר להרוויח מהשכרת דירות בבוקינג.קום?

בדומה להשכרה באמצעות Airbnb או אתרים אחרים להשכרת דירות לטווח קצר, פוטנציאל הרווח בהשכרת דירה באמצעות בוקינג.קום יהיה לרוב גבוה יותר מאשר בהשכרת הדירה לדייר קבוע לטווח ארוך.

לדוגמה, דירת 3 חדרים באילת, אשר ניתן להשכיר לזוג דיירים קבוע בכ-4,000 ש”ח בחודש, ניתן להשכיר באמצעות האתר בכ-300 ש”ח ללילה בחודשים שאינם חודשי השיא של השנה.

בחישוב מהיר, עשויה הדירה להכניס לכם בהשכרה לתקופות קצרות כ-9,000 ש”ח בחודש ו-108,000 ש”ח בשנה – לעומת השכרה קבועה אשר הייתה מכניסה לכם 48,000 ש”ח בלבד בשנה.

חשוב, כמובן, לקחת בחשבון שהתפוסה של הדירה לעולם לא תהיה 100%, אך מצד שני, הצעת מחירים גבוהים יותר בחודשי השיא של עונת התיירות יכולה לפצות על כך בסך ההכנסות.

אפשר להעריך את ההכנסה הצפוייה מהנכס באתר בוקינג, באמצעות המחשבון המיוחד של האתר, שנמצא בעמוד הזה, ומסתמך על נתוני האמת של מארחים הפועלים באתר.

בוקינג - מחשבון הכנסה צפוייה

4. מהי העמלה שלוקח אתר בוקינג.קום?

אתר בוקינג גובה בישראל עמלה אחידה של 15% מסך ההזמנה (העמלה משתנה ממדינה למדינה).

האתר מחשב את ההזמנות המאושרת, אשר עשו צ’ק אאוט ממקום האירוח (לא כולל הזמנות המסומנות כ”לא הגיע”), ומעביר פעם בחודש חשבונית לתשלום למארחים, הכוללת את סך העמלות לתשלום.

5. מהו המס שצריך לשלם על השכרת דירות בבוקינג.קום?

מבחינת מס הכנסה, בעלי דירות המושכרות לתקופות קצרות, לא יכולים ליהנות מהטבות המס שקיימות על השכרת דירות למגורים.

המשמעות היא שהשכרת דירות באתר בוקינג נחשבת כהכנסה מעסק, עליה צריך כל משכיר לשלם את המס השולי שלו, בדומה להכנסה מעבודה.

המס שיוטל על המשכיר בפועל משתנה בהתאם לגובה ההכנסה הכוללת שלו מעבודה או מעסק, ויכול לנוע בין 10% לכ-50% מההכנסה בניכוי הוצאות מותרות.

בחלק מהמקרים על המשכירים לשלם גם מע”מ על ההכנסות שלהם, ועל מנת שתוכלו לשמור על החוק מצד אחד, ולהימנע מתשלומי מס מיותרים מהצד השני, אנחנו ממליצים בחום לבחון את הנושא מול רואה חשבון או יועץ מס מבעוד מועד.

6. איך מצטרפים כמארחים לאתר בוקינג.קום?

תהליך ההצטרפות לאתר בוקינג.קום פשוט למדי:

1. נכנסים לאתר בקישור הזה, נרשמים (ומי שכבר רשום באתר – מתחברים לחשבון) ומתחילים ברישום הנכס והוספתו למאגר.

בשלב הראשון מתחברים לאתר באמצעות שם משתמש וסיסמא. אם אין לכם, אם זו הפעם הראשונה שלכם באתר ואינכם משתמשים קבועים ורשומים, ניתן להירשם ולקבל סיסמה במהלך תהליך רישום הנכס.

בוקינג - הרשמה לאתר

כעת יש להוסיף את פרטי הנכס: סוג הנכס, מספר חדרים, מספר חדרי שירותים, חצר, מספר מיטות, רהיטים ומכשירים חשמליים המסופקים, מיקום וכו’.

לאחר הזנת פרטי הנכס, תתבקשו להוסיף תמונות של הנכס. בעיקרון נדרשת תמונה אחת בלבד כדי להמשיך את תהליך ההרשמה, אך מומלץ להוסיף לפחות 4 תמונות פנים וחוץ מעולות של הנכס, על מנת להגדיל את הסיכויים להשכירו (תמיד ניתן להוסיף תמונות נוספות בשלב מאוחר יותר).

בשלב ההרשמה האחרון תדרשו להגדיר פרטי תשלום ולחתום על הסכם האירוח של אתר בוקינג.קום.

2. לאחר מילוי כל הפרטים הדרושים, יעבור צוות האתר על טופס ההרשמה, כדי לוודא שהוא כולל את כל הפרטים הדרושים.

3. ברגע שהוספת הנכס מאושרת, תקבלו במייל את אישור ההרשמה, ותוכלו להיכנס לאיזור האישי שלכם באתר “אקסטרא-נט” – אתר ניהול המארחים של בוקינג, בו ניתן לעדכן בו את הזמינות של הנכס (תאריכים פנויים ותפוסים) ולהגדיר מחירים.

4. ברגע שהנכס מוכן והפרטים מלאים, ניתן לפרסם את הנכס באתר בוקינג, להיחשף למיליוני המבקרים בו ולהתחיל להרוויח כסף.

7. כיצד להכין את הנכס ולספק חווית אירוח מצוינת?

חוויית אירוח מצוינת מורכבת מהקדשת תשומת לב לכל שלושת שלבי האירוח: לפני ההגעה, השהייה עצמה ואחרי העזיבה.

א. לפני ההגעה

 • תמונה אחת שווה אלף אורחים – באתר בוקינג.קום מוצגים מיליוני נכסים, וחשוב לוודא שהנכס שלכם מוצג בצורה הטובה ביותר, על מנת להגדיל את הסבירות לקבל הזמנות. הנתונים מראים שמארחים שהעלו 4 תמונות ויותר של הנכס שלהם, מקבלים בקשות רבות יותר להזמנה. חשוב להקפיד על תמונות איכותיות, המעבירות בצורה הטובה ביותר את מראה הנכס ומאפשרות לכם לשתף את המאפיינים המיוחדים שלו.
 • הראו לאורחים את הצד הטוב ביותר של הנכס – לפני כל אירוח, חשוב לבצע ניקיון יסודי במקום ולוודא שכל הפחים מרוקנים, אין שערות במקלחת ושהכול מבהיק מניקיון.
 • הקדישו תשומת לב לפרטים הקטנים – בפינת האוכל מומלץ להשאיר כרטיס, בקבוק יין או מתנה מקומית אחרת, אשר תגרום לאורחים להרגיש מוערכים ולפתוח את החופשה בצד ימין, וודאו כי המטבח מצויד במצרכים הבסיסיים כגון קפה, תה, חלב ופותחן בקבוקים, בחדר השירותים הקפידו שתמיד יהיו מגבות נקיות ומוצרי טואלטיקה חיוניים כגון נייר טואלט וסבון, ובסלון אפשר להוסיף טאץ’ אישי בעזרת שמיכות חמימות, כריות צבעוניות ומדף ספרים מעניין.
 • הקדישו תשומת לב לפרופיל המארח שלכם – פרופיל המארח באתר הוא הזדמנות נהדרת לספר על עצמכם ועל הנכס שלכם, ולהציג את עצמכם בפני המתארחים הפוטנציאלים. בפרופיל שלכם אתם יכולים לצרף פרטים אישיים יחד עם תמונות, לציין מקומות מעניינים לביקור בהם בקרבת הנכס ולהדגיש מאפיינים חשובים בנכס.
 • תהליך הצ’ק אין – כאשר אורחים מבצעים הזמנה, הם מזינים את זמן ההגעה המשוער שלהם, יחד עם מידע נוסף על ההזמנה, אותו ניתן לראות בכרטיסיית ההזמנה. אם האורחים אינם משתפים את זמן ההגעה המשוער, מומלץ להיות איתם בקשר בטלפון או דרך האימייל. אם אינכם יכולים לברך את האורחים באופן אישי כאשר הם מגיעים, חשוב לדאוג לדרך חלופית בה האורחים יקבלו את המפתחות ואת המידע הנחוץ על הנכס.

ב. השהייה עצמה

 • ספקו חוויה אישית – מטיילים מחפשים חוויות, וככל שתיצרו עבורם חוויה חיובית יותר, גדל הסיכוי לקבל מהם המלצה שתשפר את הדירוג שלכם באתר.
 • הקלו על התקשורת – תקשורת קלה ופשוטה עם המארח, תתקבל בברכה ובהערכה רבה אצל כל אורח. ניתן להוריד אפליקציות מתקדמות או פשוט להתכתב באמצעות המייל (ולשמור על זמינות), כדי לגרום לאורח להרגיש שאתם שם לכל שאלה או תקלה. האורח לא מדבר את השפה שלכם? קיימות אפליקציות שמתרגמות את התשובה שלכם לשפתו של האורח.
 • היו זמינים – בזמן שהייתו של האורח שלכם, היו זמינים לכל שאלה שעשויה לצוץ. זה לא כל כך משנה האם התקשורת היא מול אדם או מול מחשב או אפליקציה, כל עוד האורחים מקבלים מענה לשאלותיהם.

אחרי העזיבה

 • תהליך הצ’ק אאוט – תהליך הצ’ק אאוט צריך להיות פשוט. אם אינכם עומדים להיות באזור בזמן שהאורחים עוזבים, וודאו כי הם מודעים לשעת העזיבה והיכן הם אמורים להשאיר את המפתח.
 • הגיבו לחוות הדעת של האורחים – לאחר האירוח, יתבקשו האורחים לכתוב עליכם חוות דעת. חשוב להתייחס לחוות הדעת של האורחים, לכתוב תודה אישית על חוות דעת חיוביות, ולהשיב בקור רוח ובאדיבות לחוות דעת שליליות.
 • חוות דעת שלילית – אם אתם אכן מקבלים חוות דעת שלילית, אל תיבהלו, זוהי עשויה להיות חוויה מלמדת עבורכם כדי לשפר את האירוח עבור אורחים עתידיים. חפשו בחוות הדעת פרטים ספציפיים אותם אתם יכולים לשפר. לדוגמה, אם הם מציינים שקליטת ה-WIFI הייתה איטית, תקנו אותה לפני שהאורחים הבאים מגיעים. חשוב, כאמור, להתייחס בצורה רצינית לחוות הדעת השליליות ולציין בצורה מכובדת את הצעדים שאתם נוקטים כדי להשתפר.

8. מה ההבדל בין אירוח בבוקינג וב-Airbnb?

ראינו שגם בוקינג.קום וגם Airbnb מאפשרים לאנשים פרטיים להשכיר נכסים לתקופות קצרות. נסקור כאן את ההבדלים המרכזיים בין הפלטפורמות.

א. Airbnb שמה דגש על יחסי אורח-מארח, בעוד בוקינג.קום מתמקדת בתהליך ההזמנה

פלטפורמת Airbnb מאפשרת למארחים ולמטיילים לתקשר, על מנת לעודד מערכת יחסים ביניהם לפני ההזמנה, לפני ובמהלך האירוח וגם אחריו.

בנוסף, באיי בי אנ בי האורחים והמארחים נותנים זה לזה חוות דעת, וניתן לצפות בחוות הדעת שקיבלו אורחים פוטנציאליים.

אתר בוקינג.קום הוא בעיקרו שירות הזמנות, והוא אינו מאפשר אינטראקציה בין האורח למארח לפני ביצוע ההזמנה. בנוסף, אין בבוקינג אפשרות לתת חוות דעת על האורח, רק על המארח ועל הנכס שלו.

ב. יותר פשוט להירשם ולהתחיל להשכיר ב-Airbnb

באתר Airbnb תהליך ההרשמה פשוט ומהיר – הירשמו כמארחים, הוסיפו את הנכס שלכם, בחרו את מדיניות ההזמנות שלכם, קבעו את המחירים שלכם, הוסיפו את העדפות התשלום שלכם וקדימה לדרך. אתם יכולים לארח אורח בנכס שלכם עוד היום ולקבל את הכסף בחשבונכם כבר מחר.

ההרשמה בבוקינג.קום, גם אם אינה מורכבת, קצת פחות פשוטה וצריך:

 1. ליצור חשבון עם פרטי הנכס שלכם ולהמתין לאישור האתר.
 2. להגדיר מדיניות הזמנות.
 3. ליצור קטגוריית תעריפים ולקשר אותה אל המדיניות.
 4. לקבוע מחירים.
 5. ליצור חשבון לתשלום בסטרייפ (stripe), או אתר אחר אשר מבצע סליקת אשראי, במידה שמעוניינים לחייב את האורחים לפני הגעתם או לא רוצים לגבות את התשלום במזומן.

ג. בוקינג.קום לא גובה תשלום מאורחים – אתם גובים

באתר Airbnb הלקוחות משלמים לאתר, והוא מעביר את התשלום למארחים.

אתר בוקינג, לעומת זאת, אינו גובה תשלום עבור השהייה, האחריות לגביית התשלום מהאורחים היא של המארח.

בהנחה שאתם מעוניינים לגבות תשלום לפני ההגעה, אתם צריכים להיות מסוגלים לגבות תשלומים בכרטיסי אשראי, באמצעות סטרייפ (stripe), או אמצעי אחר לסליקת אשראי.

ד. ההזמנות באתר בוקינג.קום מיידיות ואין אפשרות סירוב למארח

אתר אייר בי אנ בי מאפשר למארחים לבחון את פרופיל האורח, פרטי ההזמנה ולשאול שאלות, לפני שהם מאשרים את האירוח.

באתר בוקינג.קום, לעומת זאת, אין אפשרות כזו, וההזמנות נכנסות באופן אוטומטי, כך שברגע שהאורח מבצע את ההזמנה – אין אפשרות לבטל אותה.

בוקינג - הזמינו עכשיו

מסיבה זו לכן חשוב מאוד לשמור בבוקינג על זמינות נכונה ומעודכנת, על מנת להימנע מהזמנות כפולות וממצבים לא נעימים, בהם עליכם לספק לאורח אלטרנטיבה אחרת, אשר עלולה לגרום לכם להפסד כספי.

ה. לבוקינג.קום יש הרבה יותר משתמשים מאשר ל-Airbnb

לפי נתוני אתר similarweb, היקף המבקרים באתר Booking.com גדול פי 5 מהיקף המבקרים באתר Airbnb.

ההבדל הזה מעיד על חשיפה גדולה יותר ללקוחות פוטנציאליים, אך חשוב לזכור שמשתמשים רבים באתר בוקינג ממוקדים בחיפוש מלונות ומקומות אירוח ממוסדים.

9. טיפים חשובים למארחים חדשים באתר בוקינג

 • תמונות טובות – יש חשיבות גדולה מאוד להעלאת תמונות טובות של מקום הלינה, ומומלץ בחום להשקיע בשלב הזה תשומת לב מיוחדת.
 • לקבוע נכון את מחיר הלינה – בשלב הראשון מומלץ לקבוע מחיר זול יחסית, כדי “להתניע” את הפעילות ולהתחיל לצבור ביקורות טובות והמלצות מבקרים, ולאחר מכן ניתן להתחיל להעלות את המחיר בהדרגה.
  מומלץ גם לקבוע מחיר שונה לתקופות שיא (חודשי קיץ, פסטיבלים, תערוכות בין לאומיות וכו’).
 • לעשות כל מה שאפשר כדי לקבל חוות דעת טובות – חוות דעת חיוביות ותמונות הן 2 הגורמים החשובים ביותר בהפיכת מקום הלינה שלכם למקום מבוקש, בתפוסה מלאה. מומלץ להשקיע זמן נוסף במתן שירות מעולה, הכנת הבית בצורה מוקפדת, וזמינות גבוהה למתארחים לפני ואחרי האירוח.
 • הכנת מקום הלינה בצורה מיטבית – מקום הלינה חייב להיות נקי, הארונות והמקרר צריכים לאפשר למתארחים שימוש נוח, הוראות ההגעה צריכות להיות ברורות ומדויקות, וזמני ההגעה והעזיבה נוחים ומותאמים למטיילים.
 • עשו מאמץ נוסף – הפתעות ותשורות קטנות יכולות לשדרג את החווייה והתחושה של המתארחים באופן משמעותי – זה יכול להיות ממתק, בקבוק יין, מכונת קפה, חוברת צביעה לילדים או כל דבר אחר שעולה על דעתכם, ותיהנו מחוות דעת טובות יותר.

קישור להצטרפות כמארחים באתר בוקינג.קום Booking.com, כולל הטבה של 5 אירוחים ללא עמלה.

סיכום

אתר בוקינג.קום מהווה אלטרנטיבה מעניינת להשכרת דירות לתקופות קצרות למטיילים ותיירים, אך חשוב לשים לב להבדלים בינו ובין אתר Airbnb בתהליכי ההזמנות, השהייה ובחשיפה ללקוחות.

שילוב נכון של אירוח באמצעות שני האתרים יכול להגדיל את ההכנסות הכלליות מהנכס, ולמנף את היתרונות של כל אחד מהם לטובת המשכיר.

אירוח נעים!

עוד באותו נושא:

צוות הכותבות והכותבים המסור של אתר סייבי פועל באופן שוטף על מנת לאתר, להגיש ולעדכן עבור קוראי האתר מידע מועיל, אובייקטיבי ונגיש. בין חברי הצוות: מיה רוזה, קרן סוחצקי, עומר גלעדי, נועם בן חיים וטליה פלד. עורך ראשי: רני שחר.

כתיבת תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות