וואו אייר (WOW air) – המדריך השלם לטיסות זולות לארה”ב ואירופה

תיירות » וואו אייר WOW air

חברת התעופה וואו אייר (WOW air) החלה לפעול מאיסלנד באמצע שנת 2012 וסיימה לפעול במרץ 2019.

נכון לעכשיו החברה כבר לא מבצעת טיסות לחו”ל, ולא ניתן להזמין טיסות חדשות עם החברה. אנחנו נעדכן כאן במידה שהחברה תשוב לפעול בעתיד, כפי שטוענים מנהליה.


בספטמבר 2017 החלה וואו אייר להפעיל טיסות לואו קוסט מישראל לאיסלנד, ועם עצירה באיסלנד – גם ליעדים מרוחקים יותר, כמו ניו יורק, סן פרנסיסקו, טורונטו ועוד, במחירים שכמותם עוד לא ראינו ליעדים אלה.

איך מזמינים כרטיסי טיסה בוואו אייר? ממה כדאי להיזהר? אילו עוד שירותים ניתן לקבל מחברת התעופה האיסלנדית, והאם כדאי לשדרג את הטיסה מטיסת BASIC ל-PLUS או לטיסת עסקים? על כל זאת ועוד – במדריך שלפניכם.

וואו אייר wow air

1. וואו אייר (WOW air) – מה זה בדיוק?

חברת התעופה וואו אייר מפעילה בסך הכל 17 מטוסים – עשרה מטוסי איירבאס מדגם A321-200 בעלי כ-200 מושבים, ועוד שבעה מטוסי איירבאס בדגמים נוספים.

מכיוון שבסיס החברה באיסלנד, החברה מציעה טיסות לואו קוסט ליעדים כמו ניו יורק, מיאמי, לוס אנג’לס, טורונטו קנדה, ונוספים – היישר מישראל, ועם עצירה אחת בנמל התעופה ברייקאוויק, איסלנד.

הנה דוגמאות למחירי הטיסות שניתן למצוא באתר וואו אייר:

– טיסה לרייקאוויק איסלנד – עבור 69.99 דולרים

– טיסות לארה”ב: פיטסבורג, בוסטון טקסס, וושינגטון הבירה, לוס אנג’לס בירת הסרטים של העולם, ניו יורק, מיאמי, סן פרנסיסקו, ושיקגו – עבור 119.90 דולרים

– טיסות לקנדה: מונטריאול וטורונטו, עבור 119.90 דולרים

כל הטיסות עם עצירה בנמל התעופה של רייקאוויק איסלנד.


מדריכי התיירות והטיסות של savey


המלצות קריאה נוספות:

2. אתר וואו אייר WOWair.co.il – המדריך השלם למזמין המתחיל

חשוב לומר, כי אתר וואו אייר, מוגש לנוסעים הישראליים בעברית מלאה, המאפשרת נוחות שימוש לדוברי עברית בלבד. החיפושים, הפרטים ותהליך ההזמנה – בעברית מלאה.

גם אתר וואו אייר, כמו אתרי הזמנות ואיתור טיסות לואו קוסט וחבילות נופש רבות, ערוכים לספק מענה לנופשים בין אם הם יודעים לאן הם רוצים לטוס – או בין אם הם מבקשים השראה, מבצעים או רעיונות מהאתר. הנה כך תזמינו טיסה באתר וואו אייר:

א. בעמוד הבית, תקבלו קוביית איתור טיסות במבנה המוכר, הנראה כך:

וואו אייר wow air - דף הבית

בחלק התחתון של המסך, תוכלו בקלות לבחור יעד מבין היעדים המוצעים בתאריכים קרובים במחירים הנמוכים ביותר, מתחת להצעות תגלו אפשרות להזמין דרך האתר גם לינה, השכרת רכב, ובלוג עשיר, שבעברית הוא נקרא “סיורים” – אבל לחיצה עליו שולחת את הגולש היישר אל הבלוג באנגלית, שהוא אמנם שופע מידע ומאמרים – אבל הם באנגלית בלבד.

השימוש בקוביית החיפוש הוא ידידותי ולא מפתיע – באפשרות הטיסה, אנחנו מתבקשים לבחור:

– טיסה לכיוון אחד / הלוך חזור / הלוך חזור עם חניית ביניים ללילה אחד

– נמל התעופה ממנו תצאו (אם אתם מתכננים להמריא מנתב”ג, בחרו באפשרות TLV)

– היעד שלכם לטיסה זו

– תאריכי החופשה המוצגים עד שישה חודשים קדימה (אם כל התאריכים אפורים ואתם לא מוצאים תאריכים לחיצים – סימן שאין טיסות אל היעד שבחרתם בעתיד הקרוב. אם תחליפו יעד, תגלו שפע של תאריכים אפשריים)

– הרכב הנופשים – מבוגרים, ילדים (מגיל שנתיים ועד גיל 11), ותינוקות, בני פחות משנתיים

לחצו על כפתור “חיפוש טיסות” – וקבלו את תוצאות החיפוש, בתוך מספר שניות. מסך התוצאות ייראה דומה לזה:

וואו אייר wow air - הזמנת טיסה

במסך התוצאות, שימו לב שתאריך הטיסה שבחרתם מסומן, אולם תוכלו לדפדף קדימה ואחורה בתאריכים, ולאתר עוד טיסות לאותו היעד, בתאריכים אחרים ובמחירים שונים. המחירים משתנים לעיתים במאות אחוזים, ובטיסה שאנחנו חיפשנו לניו יורק, מצאנו גם כרטיסים בחבילת בייסיק ב – 469 דולרים, וגם כרטיסי טיסה ב – 199 דולרים.

3. אפשרויות הטיסה ומחירי הלואו קוסט של וואו אייר (WOW air)

בשלב זה, עליכם לבחור את סוג הטיסה שאתם מבקשים להזמין.

טיסת הלואו קוסט הבסיסית מכונה Basic, והיא מאפשרת לכם פחות או יותר את הטיסה בלבד – תוכלו להביא איתכם מזוודת טרולי אחת (תיק נשיאה), אשר תעלה איתכם אל המטוס, והיא בגודל הסטנדרטי של 25 ס”מ X 32 ס”מ X 42 ס”מ ובמשקל של עד 10 ק”ג. באתר, אגב, קוראים לתיק נשיאה כזה “פריט אישי”.

האפשרות הבאה שלכם היא טיסת PLUS – הזמנת טיסת הפלוס כרוכה בעלות נוספת, בדרך כלל בין 10 ל – 20 דולרים, והיא מאפשרת לכם לקחת איתכם את ה”פריט האישי”, ובנוסף לו גם מזוודת טרולי שתבוא איתכם לטיסה, מזוודה של עד 20 ק”ג לבטן המטוס, ובחירת מושבים רגילים.

האפשרות היקרה ביותר של וואו אייר היא טיסות הביזנס, המאפשרות מעבר לאפשרויות הכלולות בוואו פלוס – גם ביטוח המגן ומשפה את הרוכשים במקרה של ביטול הטיסה, ארוחה במהלך הטיסה, בחירה במושבי ביזנס מרווחים יותר, ואף ארוחה במהלך הטיסה. בנוסף, בעלי כרטיס הביזנס, מקבלים עדיפות בשלב הבורדינג – העלייה למטוס.

4. לאחר בחירת תאריכי הטיסה והכרטיסים בוואו אייר

כעת, לאחר שכבר בחרתם את כרטיסי הטיסה שלכם, תועברו למסך המבקש אישור לכמות, גודל ומשקל המזוודות שאתם מתכוונים להביא איתכם – תיתכן תוספת של תשלום במקרים של כמות גדולה יותר מזו המותרת על פי סוג הכרטיס שבחרתם במסך הקודם. בנוסף, תוכלו להזמין מראש מקום לציוד מיוחד, כמו אופניים, מגלשי סקי, תיק גולף, או כל ציוד מיוחד אחר של עד 15 ק”ג. המסך ייראה כך:

וואו אייר wow air - כבודה

המסך הבא יהיה מסך בחירת מקומות הישיבה שלכם – שימו לב, אם לא תבחרו מקומות ישיבה, לא מובטח שתשבו זה ליד זה, והעניין הוא כמובן הופך משמעותי במיוחד אם אתם טסים עם ילדים קטנים.

וואו אייר wow air - בחירת מקום ישיבה

לאחר בחירת המושבים, תועברו לעמוד התשלום, בו תוכלו לבצע את התשלום באמצעות כרטיסי אשראי ויזה או מאסטרקארד בלבד.

5. טיפים להזמנת כרטיסי טיסה יעילים בוואו אייר (WOW air)

– כמו בכל מדריך הקשור לתיירות וטיסות זולות, גם הפעם אנחנו ממליצים, להגיע גמישים לשלב תכנון החופשה. אם תוכלו לגלות גמישות ביעדי הטיסה ו/או בתאריכי החופשה שלכם ובאורכה – תגלו מציאות מפתיעות, במחירים נמוכים במיוחד.

זו עוד סיבה, להתחיל לתכנן די זמן מראש, על מנת לאשר בעבודה, למצוא סידור לכלבים ולהתארגן בנינוחות לקראת טיסה, שאת תאריכיה קבעתם על פי עלויות כרטיסי הטיסה

– טיפ ייחודי לוואו אייר (WOW air) – כל הטיסות של וואו אייר עוברות דרך בירת איסלנד, רייקאוויק, אנחנו ממליצים בחום לשקול עצירת ביניים בטיסה, הזמנת הטיסה מאפשרת עצירה ללילה אחד.

יש הרבה מה לראות באיסלנד, ומובטח שהחופשה שלכם היה עשירה בחוויות, אם תאפשרו לעצמכם את הזמן ליהנות מן הנופים הלבנים האירופאיים של רייקאוויק בטרם תמשיכו ליעדכם

– עוד טיפ חשוב – זכרו כי כרטיסי הטיסה שאתם רוכשים בוואו אייר אינם ניתנים לביטול, להעברה או לדחייה.

על כן, אם רכשתם כרטיסי טיסה בזמנים לא מתאימים ואתם נאלצים לבטל את החופשה, תתבקשו לשלם את מלוא מחיר כרטיסי הטיסה, גם אם תתחרטו חודשים מראש. חשוב לקחת זאת בחשבון, ולהזמין כרטיסי טיסה באופן מושכל.

– קחו בחשבון את זמני הטיסה – וואו אייר מציעה טיסות של שבע שעות לניו יורק, לאחר כשבע שעות טיסה לרייקאוויק. טיסות של 15 שעות לטורונטו, לאחר כשבע שעות טיסה לרייקאוויק וכו’.

בטיסות ארוכות כאלה, קשה להסתדר ללא מזוודה וללא ארוחות. מחירי התפריט המגוון המוצע בטיסה, גם לאלה שלא רכשו מלכתחילה את כרטיסי הביזנס, הם גבוהים.

אתם מוזמנים לקחת איתכם במזוודת היד שלכם חטיף, ממתק, ובקבוק שתייה – אבל בטיסות ארוכות במיוחד, אנחנו ממליצים לשקול שוב את מחלקת הביזנס, לשם הנוחות.

עוד באותו נושא:

צוות הכותבות והכותבים המסור של אתר סייבי פועל באופן שוטף על מנת לאתר, להגיש ולעדכן עבור קוראי האתר מידע מועיל, אובייקטיבי ונגיש. בין חברי הצוות: מיה רוזה, קרן סוחצקי, עומר גלעדי, נועם בן חיים וטליה פלד. עורך ראשי: רני שחר.

כתיבת תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות