מומונדו (momondo) – מנוע חיפוש מהיר לטיסות ומלונות זולים

תיירות » מומונדו momondo

אתר מומונדו (momondo.com) הוגדר על ידי רשת CNN כאתר המהיר והמקיף ביותר לחיפוש טיסות ומלונות זולים.

ריכזנו כאן הסברים, טיפים וטריקים שיעזרו לכם למצוא ולהזמין טיסות ומלונות זולים באתר מומונדו. מכירים טיפים נוספים? שילחו לנו או כיתבו בתגובות.

מומונדו momondo

1. מה זה מומונדו (momondo)?

אתר מומונדו (momondo.com) הוא למעשה מנוע חיפוש חזק מאוד הסורק אלפי אתרים ומסדי נתונים של חברות תעופה, ומיליוני טיסות בכל יום – על מנת להציג בפני המשתמשים שלו את תוצאות החיפוש – טיסות ומלונות ברחבי העולם כולו.

תוצאות החיפוש מוצגות על פי היעד אליו אתם מבקשים להגיע, טווח התאריכים של החופשה שלכם, הרכב הנוסעים, סוג הטיסה, וגם – רמת הדיוק שאתם מבקשים ממנוע החיפוש ביחס נתונים שהקלדתם.

אתר CNN הכתיר אותו כמנוע חיפוש הטיסות והמלונות מן המהירים בעולם – ולא בכדי. חיפוש קצר באתר מומונדו, מעלה בתוך שניות אלפי הצעות, המסודרות על פי מחיר או על פי משך הטיסה.


מדריכי התיירות והטיסות של savey


המלצות קריאה נוספות:

2. למה אנחנו מתכוונים כשאנחנו אומרים טיסות זולות?

טיסות זולות, או טיסות “לואו קוסט” (Low cost) תופסות מאז שנות התשעים נפח הולך וגדל בשוק התיירות העולמי.

בתחילה היו אלה חברות כמו ריינאייר (Ryanair) ואיזי ג’ט (easy jet) שהובילו ושכללו את התהליך להתייעלות ולהוזלת מחירי הטיסות, והדהימו את העולם עם כרטיסי טיסה בעלות של עשרות דולרים בודדים.

לאחר מכן הצטרפו אליהם חברות לואו קוסט נוספות, כולל חברות לואו קוסט חדשות בבעלות של חברות התעופה הותיקות (לדוגמא – Up של אל על).

בעקבות רפורמת השמיים הפתוחים התחילו גם המטיילים הישראלים ליהנות מהאפשרות לטיסות לואו קוסט, מגמה שהולכת וגוברת באופן קבוע מאז הטיסה הראשונה לישראל של איזי ג’ט הבריטית בשנת 2009.

א. הגדרות כלליות

בחלקו הימני של התפריט העליון באתר ניתן לבחור בין מספר אפשרויות: נמצאים שם מנועי החיפוש לטיסות, מלונות, השכרת רכב, ואת אזור ה”השראה” – עליו נדבר בהרחבה בהמשך המדריך.

אחרי אפשרות ההתחברות לאתר (Log In), נמצא קישור הבחירה עבור שפה ומטבע. באופן ברירה מחדל, האתר מוצג באנגלית והמחירים מוצגים ביורו.

ניתן לבחור מדינות, שפות, ומטבעות שונים – אבל לא תמצאו בין מגוון המדינות והשפות המוצעות את השפה העברית או את ישראל, ולא ניתן (בינתיים) להציג את מחירי אתר מומונדו בשקלים. מסיבה זו אתר מומונדו (momondo) אינו מתאים עבור מי שמעדיף לעבוד רק עם אתרים בעברית.

מומונדו - בחירת שפה momondo

ב. יוצאים לדרך – חיפוש הטיסה שלכם

עמוד הבית של אתר מומונדו מקבל את פני הגולש עם ממשק חיפוש מהיר ונוח לשימוש. מייד בהתחלה, ניתן להקיש את נמל התעופה ממנו תצאו, נמל התעופה (או המדינה, או האזור פחות או יותר) אליו אנחנו רוצים להגיע, תאריכי החופשה וההרכב המדוייק (כולל גילאי ילדים) של הטסים.

* טיפ – כאשר משאירים את שדה היעד ריק, מקבלים הצעות לטיסות לשלל יעדים בתאריכים המבוקשים ועל פי הרכב הנוסעים שהגדרנו.

מומונדו - מסך פתיחה momondo

את תוצאות החיפוש לפי יעד סופי, אפשר לראות בטבלה, אותה ניתן לסדר לכם או לפי מחיר, או לפי אורך הטיסה. האפשרות האחרונה, “Best”, מבצעת שילוב בין שני מאפיינים אלה ומציגה את הטיסה המהירה והזולה ביותר.

מומונדו - מסך תוצאות חיפוש momondo

בצד שמאל של הטבלה, אפשר לסנן את תוצאות החיפוש על פי מספר מאפיינים:

– מספר העצירות בדרך (בלי עצירות כלל, עד עצירה אחת, כל מספר עצירות)
– הזמן המרבי עבור הטיסה
– שעת ההמראה (בטיסת ההלוך או בטיסת החזור)
– נמל התעופה ממנו תצאו
– נמל התעופה אליו תגיעו
– נמלי תעופה בהם תעברו בדרך
– חברות תעופה

* טיפ – אם יש לכם דרישות מיוחדות בנוגע לטיסה שלכם, כמו שעות טיסה ספציפיות או העדפה לחברת תעופה זו או אחרת – הבאר השמאלי של טבלת התוצאות יאפשר בחירה של משתנה אחד או כמה, וסינון תוצאות החיפוש על פי ההעדפות שלכם.

* עוד טיפ – חשוב לדעת, כי בחלק מחברות התעופה המחיר לכרטיס המוצג, הן באתר חברת התעופה והן באתר מומונדו, אינו כולל תוספת לכבודה (כלומר, מזוודות), או בחירה של מקומות ישיבה.

הטיפ הזה רלוונטי במיוחד אם טסים עם ילדים, וחשוב לארגן מקומות ישיבה סמוכים אלה לאלה (כן, ייתכן שהזמנה אחת תקבל מושבים שאינם סמוכים, אם מחיר הכרטיס אינו כולל בחירת מקומות ישיבה). מומלץ לבדוק בחברת התעופה הנבחרת בטרם הרכישה, מה אינו כלול במחיר המוצג.

ג. מאפיינים ייחודיים (וצבעוניים במיוחד) אודות הטיסה שלכם

אחד הפיצ’רים המיוחדים של מומונדו (momondo.com) הוא שמעל טבלת התוצאות, מוצג תרשים של כחודשיים המציג מחירים ממוצעים עבור היעד הנבחר בימים שונים שקרובים לימים שבחרנו עבור החופשה.

מומונדו - מסך תוצאות חיפוש - תרשים מחירים momondo

זה הזמן לעדכן את מועדי החופשה, אם תראו כי השינויים במחירים הם גבוהים בין יום אחד למשנהו (לפעמים מדובר בהפרשים של מאות דולרים לכל כיוון).

מעל התרשים מופיע קישור – “Flight Insight to…”. לחיצה עליו – מציגה שפע של נתונים בנוגע ליעד.

מומונדו - flight insight - momondo

נתונים לדוגמא שאפשר למצוא באזור ה-Flight Insight (“תובנות לטיסה”):

– איזו חברת תעופה מציעה את כרטיסי הטיסה הזולים ביותר, בממוצע, אל היעד? איזו חברת התעופה היא היקרה ביותר בממוצע?

– כיצד משתנים המחירים לטיסה המבוקשת לאורך השנה? (כאן, ב-Seasonality (עונתיות), מופיע גרף שעל הציר האופקי שלו שבועות השנה, ועל הציר האנכי – השינויים באחוזים במחיר).

– הזמן האופטימאלי לרכישת כרטיס ביחס לתאריך הטיסה המבוקש – מעניין לשים לב בגרף זה, כי ככל שתאריך הטיסה מתקרב, מחיר הטיסה הממוצע עולה, ועולה מכך באופן ברור – שמומלץ וחסכני לרכוש כרטיסי טיסה מבעוד מועד.

– הימים הזולים ביותר לטוס בהם אל היעד שלכם ושעות היום הזולות ביותר עבור הטיסה/

– המראה / נחיתה בשדות תעופה שונים שישפיעו על מחיר הטיסה.

*טיפ – אם אתם לא מתעקשים על יום טיסה ספציפי, השתמשו בתרשים עלויות הטיסה בכל יום על מנת לאתר את תאריך ושעת הטיסה הזולים ביותר אל היעד שלכם.

ד. בחרתי טיסה – מה עכשיו?

אחרי שסקרתם את רשימת הטיסות שהוצעו לכם במומונדו, ובחרתם את הטיסה שלכם – תועברו ישירות מאתר מומונדו לאתר חברת התעופה הרלוונטית לרכישת הכרטיס, כאשר כל הנתונים כבר מועברים באופן אוטומטי אל אתר חברת התעופה, כך שכל מה שנותר הוא רק לבצע את הרכישה.

ה. אזור ההשראה – Inspiration

מומונדו - inspiration - momondo

אזור “ההשראה” (Inspiration) של אתר מומונדו (המופיע בתפריט העליון, לפני הקישור לביצוע כניסה למערכת) הוא בלוג טיולים נפלא ששווה ביקור – בעיקר אם אתם גמישים בנוגע לתכנון החופשה שלכם.

באזור “ההשראה” ניתן למצוא מאמרים עדכניים, צבעוניים, ונתונים רבים הקשורים לטיול במקומות שונים בעולם.

לדוגמא – איפה נמצאות המסעדות המיוחדות ביותר, חמישה דברים שאתם פשוט חייבים לעשות כשאתם מגיעים לאי הקנגורואים באוסטרליה, ששת המקומות הנטושים הכי מסקרנים מסביב לעולם, בריכות השחייה הכי מרהיבות, המקומות הכי מתאימים לחובבי יוגה, איך להתמודד בהצלחה עם טיסות קונקשן – ועוד ועוד.

4. מומונדו (momondo) – ריכוז כל הטיפים להזמנת טיסות זולות

א. כאשר משאירים בעת חיפוש הטיסות את שדה היעד ריק, מקבלים הצעות לטיסות לשלל יעדים בתאריכים המבוקשים ועל פי הרכב הנוסעים שהגדרנו.

ב. ניתן לסנן את תוצאות החיפוש בהתאם לפרמטרים והעדפות שונות לגבי הטיסה – שעות טיסה ספציפיות, העדפה לחברת תעופה זו או אחרת ועוד.

ג. חשוב לדעת, שבחלק מחברות התעופה המחיר לכרטיס המוצג, הן באתר חברת התעופה והן באתר מומונדו, אינו כולל תוספת לכבודה (כלומר, מזוודות), או בחירה של מקומות ישיבה.

ד.מי שאינם מקובעים על יום טיסה ספציפי, יכולים להשתמש בתרשים עלויות הטיסה בכל יום על מנת לאתר את תאריך ושעת הטיסה הזולים ביותר אל היעד המבוקש.

סיכום

אתר מומונדו (momondo.com) מספק מנוע חיפוש מהיר, יעיל, ומלא מידע, למחפשים טיסות, מלונות, ושירותי השכרת רכב זולים בחו”ל

האתר מתאים למשתמשים שיכולים להסתדר בקלות עם ממשק ניהול באנגלית ופחות מתאים למי שמחפש שירותי איתור טיסות בעברית בלבד.

באתר ניתן למצוא מידע מועיל רב הקשור ליעדי הטיול – החל מהצעות, טיפים, ומאמרים מעוררי השראה לטיסות לאתרים שונים ברחבי העולם, וכלה באיתור כרטיסי הטיסה המתאימים לכם ביותר על פי כל מאפיין וכל נתון לסינון אותו ציינתם – ומעבר לאתר חברת התעופה הזולה ביותר לביצוע רכישה מיידית. 

עוד באותו נושא:

צוות הכותבות והכותבים המסור של אתר סייבי פועל באופן שוטף על מנת לאתר, להגיש ולעדכן עבור קוראי האתר מידע מועיל, אובייקטיבי ונגיש. בין חברי הצוות: מיה רוזה, קרן סוחצקי, עומר גלעדי, נועם בן חיים וטליה פלד. עורך ראשי: רני שחר.

כתיבת תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות