7 סרטונים מעולים ומומלצים על פנסיה

פנסיה » 7 סרטונים מעולים ומומלצים על פנסיה

אחרי שבשבוע שעבר פירסמנו כאן את רשימת הבלוגים הכלכליים הטובים, היום אנחנו רוצים לשתף איתכם רשימה של סרטונים מומלצים בנושא הפנסיה.

קיימים ברשת מאות סרטונים על עולם הפנסיה והדרכים שבהן נכון להתנהל בו, אך לצערנו לא כולם מדוייקים או אובייקטיביים. ברשימה הזו השתדלנו לבחור בסרטונים שנותנים ערך גדול למי שרוצה להבין קצת יותר על הנושא, בצורה ברורה וידידותית למשתמש.

פיספסנו משהו? כיתבו לנו על זה!

סרטוני פנסיה

1. איך בוחרים קרן פנסיה – האוצר שלי – משרד האוצר

סרטון אנימציה חביב למדי שמסביר את הנקודות החשובות ביותר בבחירת קרן פנסיה, ורלוונטי מאוד גם לקבלת החלטות בנוגע לאופן בחירת קרן ההשתלמות, קופת הגמל ובקרוב – גם ביטוח המנהלים.

המלצות קריאה נוספות:

2. לא חייבים לבחור את קרן הפנסיה של המעסיק – מגדל ביטוח

זו אמנם פרסומת לקרן הפנסיה של מגדל, אך המסר שלה חשוב מאוד. אנחנו נתקלים עדיין בעובדים רבים שחושבים שהם מחוייבים לבחור בקרן הפנסיה / חברת הביטוח / סוכן הביטוח של המעסיק שלהם.

וזה פשוט לא נכון – היום יכול (וצריך) כל עובד לבחור במוצרים הפנסיוניים ובנותני השירות הטובים ביותר עבורו. ה”דיל” שסגר עבורכם המעסיק בקרן הפנסיה טוב מאוד? לכו איתו. אתם מעוניינים לבחור בקרן פנסיה אחרת או בסוכן ביטוח אחר? זו זכותכם המלאה, וכל מעסיק שמונע זאת מכם פשוט עובר על החוק.

3. הרצאה על חיסכון פנסיוני – בלה רזניק

הרצאה של שעה של היועצת הפנסיונית בלה רזניק, שנותנת מבוא מצויין לעולם הפנסיה ולמוצרי הפנסיה השונים. לא סרטון קצר, אבל מומלץ לכל מי שרוצה להפסיק להרגיש שכל הנושא הזה הוא סינית בשבילו…

4. איך להגיע לפנסיה בשלום – רויטל דור-וילק

תקציר של 10 דקות מתוך הרצאה של יועצת פנסיונית נוספת – רויטל דור-וילק, שעושה קצת סדר בכל הקשור לחיסכון לפנסיה וכולל חלק מה’אני מאמין’ שלה בנוגע להתנהלות נכונה.

5. הוזלת דמי הניהול בפנסיה – מתוך כתבה בערוץ 10 – המגזין

כתבה טובה על המשמעות הגדולה של דמי הניהול על החיסכון הפנסיוני שלנו.

6. איך לקרוא את דוח הפנסיה החדש – כלכליסט

מדריך וידאו אינטראקטיבי מעולה שמסביר איך לקרוא את דוח הפנסיה החדש ולמה חשוב לשים לב.

המדריך קיים בשתי גירסאות – אחת לצפייה בטלפונים ניידים, והשנייה לצפייה במחשב.

7. למה אין שום סיכוי שתהיה לכם פנסיה – שאול אמסטרדמסקי

וכמובן שכל רשימה כזו לא תהיה שלמה בלי ההרצאה הזו. ללא ספק ההרצאה הנצפית ביותר (יותר מ-75 אלף צפיות) על הפנסיה בישראל. 12 דקות שבהן מצליח שאול אמסטרדמסקי לפתוח את העיניים ואת הראש לציבור שלם של חוסכים ו…של מקבלי החלטות.

עוד באותו נושא:

יועץ פנסיוני אובייקטיבי ברישיון משרד האוצר, חבר לשכת היועצים הפנסיוניים ופורום החוסכים לפנסיה. יזם חברתי, כותב, מוסיקאי.
כל התכנים באתר זה נועדו לסייע לקוראים בקבלת החלטות כלכליות טובות יותר, אך אינם מהווים ייעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות אישי המותאם לצרכי הקורא.

כתיבת תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות