ניוד קופת גמל להשקעה – עכשיו זה אפשרי

השקעות » קופת גמל להשקעה » ניוד

חדשות טובות! ועדת הכספים אישרה את עדכון תקנות הניוד של קופת הגמל להשקעה וכעת ניתן לראשונה לנייד כספים המושקעים בקופת גמל להשקעה מבית השקעות אחד לבית השקעות אחר.

חסם רגולטורי - ניוד קופות גמל להשקעה

ניוד קופת גמל להשקעה – איך זה עובד?

אחד היתרונות המשמעותיים של קופת הגמל להשקעה על פני מוצרי חיסכון אחרים כגון פוליסת החיסכון הוא האפשרות לנייד את הכספים מבית השקעות אחד לאחר מבלי שהדבר ייחשב כאירוע מס.

ניוד קופות גמל להשקעה בין בתי השקעות צפוי להיות תהליך פשוט ומהיר יחסית – הלקוח ממלא טופס בקשת העברה (ישירות מול בית ההשקעות או באמצעות סוכן ביטוח), והניוד מבוצע בתוך מספר ימים.

שימו לב – מתי לא ניתן לנייד קופת גמל להשקעה?

במקרים הבאים לא ניתן לנייד קופת גמל להשקעה בין בתי השקעות:

 1. כאשר מוטל עיקול על חשבונו של העמית בקופה בגובה מלוא היתרה הצבורה.
 2. כאשר מוטל שעבוד שנעשה כדין על חשבונו של העמית בקופה המעבירה, בסכום מלוא היתרה הצבורה.
 3. כאשר קיימת בחשבונו של העמית בקופה יתרת חוב בשל הלוואה שטרם נפרעה במלואה, יש צורך בהשארת הסכומים הנדרשים כבטוחות להלוואה.
 4. העמית נפטר.

  קבלת הצעות לקופת גמל להשקעה

  לחיצה על כפתור זה מהווה את הסכמתך להעברת פרטיך לגופים המומלצים של savey ולתנאי השימוש באתר. פרטיותכם חשובה לנו! מוזמנים לקרוא עוד על מדיניות הפרטיות שלנו.

  עוד באותו נושא:

  יועץ פנסיוני אובייקטיבי ברישיון משרד האוצר, חבר לשכת היועצים הפנסיוניים ופורום החוסכים לפנסיה. יזם חברתי, כותב, מוסיקאי.
  כל התכנים באתר זה נועדו לסייע לקוראים בקבלת החלטות כלכליות טובות יותר, אך אינם מהווים ייעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות אישי המותאם לצרכי הקורא.

  2 מחשבות על “ניוד קופת גמל להשקעה – עכשיו זה אפשרי”

  1. העובדה כי לא ניתן עתה לנייד קופ”ג להשקעה פוגעת בחוסך. כיצד ? במעבר לבית השקעות אחר (בגין דמי ניהול נמוכים יותר) לא יתאפשר לו להפקיד מחדש אלא את הסכום המותר. ומה יעעשה ביתרה הצבורה לו בקופה זו ? הרי אם יפקיד זאת בקופת גמל רגילה או באפיק אחר יתרת הסכום תהיה חייבת במס וזאת כאשר כוונותיו של החוסך לשמור קופה זו על הכספים הצבורים בה לימי הגמלאות. האוצר אינו יודע זאת ? יודע גם יודע. כך גם בתי ההשקעות אשר יוצרים בעבור החוסך בריריה אחת ולהותיר את הכספים ולמשוך משם את דמי הניהול (תזכורת: המעבר בין בתי השקעות מושפע גם מגובה דמי הניהול). כך פוגעים בציבור החוסכים. רחוק מאוד מכוונותיו של האוצר המשתף פעולה בגרירת רגליים.

  כתיבת תגובה

  שינוי גודל גופנים
  ניגודיות