מחשבון חיסכון – ערך עתידי של חיסכון

כלים ומחשבונים » מחשבון חיסכון

מחשבון חיסכון פשוט וידידותי לחישוב סכום החיסכון הצפוי בהינתן ההפקדות הצפויות לחיסכון ושיעור הריבית / התשואה שיישאו כספי החיסכון לאורך השנים.

כל המחשבונים:

המלצות קריאה נוספות:

חישוב ערך עתידי

ערך עתידי של סכומים המופקדים בחיסכון, הוא הערך העתידי הצפוי, בהינתן סכום הפקדה ראשוני, סכומי הפקדה שוטפים, תקופת ההפקדות והריבית או התשואה הממוצעות שצוברים הכספים.

ניתן לומר בפשטות שהערך העתידי שווה לסך ההפקדות, בתוספת התשואה או הריבית שיצברו הכספים במהלך תקופת החיסכון.

חישוב ערך עתידי הוא אחד מכלי העבודה המרכזיים בתחום המימון, ומאפשר להשוות בין חלופות השקעה שונות בצורה יחסית פשוטה.

אופן חישוב הריבית דריבית במחשבון החיסכון

ריבית דריבית (נקראת גם “ריבית מצטברת”) משקללת לא רק את הריבית או התשואה על ההשקעה (“הקרן”), אלא גם את הריבית שהשיגו סכומי הריבית שהצטברו בחיסכון בתקופות הקודמות.

כך לדוגמא, חוסך שהשקיע 1,000 ש”ח למשך 3 שנים, בריבית שנתית של 6%, יקבל בתום 3 השנים 1,191 ש”ח, לפי חישוב של ריבית אחת לשנה.

לעומת זאת, אם חוסך השקיע 1,000 ש”ח למשך 3 שנים, בריבית נומינלית שנתית של 6%, כאשר הריבית מצטברת אחת לחודש, יהיה סכום החיסכון בתום 3 השנים 1,197 ש”ח.

ניתן לראות שסכום החיסכון גבוה יותר כאשר הריבית מצטברת בתדירות גבוהה יותר, ואפקט הריבית דריבית פועל עליה ביתר שאת.

מחשבון החיסכון שבעמוד זה מחשב את החיסכון לפי חישוב ריבית חודשי – כלומר – בכל חודש צובר כלל החיסכון – הקרן והריביות שנצברו עד כה – את הריבית החודשית.

עוד באותו נושא:

צוות הכותבות והכותבים המסור של אתר סייבי פועל באופן שוטף על מנת לאתר, להגיש ולעדכן עבור קוראי האתר מידע מועיל, אובייקטיבי ונגיש. בין חברי הצוות: מיה רוזה, קרן סוחצקי, עומר גלעדי, נועם בן חיים וטליה פלד. עורך ראשי: רני שחר.

3 מחשבות על “מחשבון חיסכון – ערך עתידי של חיסכון”

כתיבת תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות