7 הבלוגים הכלכליים הטובים בישראל

לימודים » הבלוגים הכלכליים הטובים בישראל

מאז שמפתחי אלגוריתם החיפוש של גוגל הגדירו ש”התוכן הוא המלך”, הוצפה הרשת במאות מיליוני בלוגים. גם בישראל נראה שכל חברה ובעל מקצוע מתחזקים היום בלוג, ויוצרים הצפת מידע משמעותית, ברמות איכות משתנות.

אנחנו ב-savey אוהבים מאוד בלוגים, עוקבים בהנאה אחרי עשרות בלוגרים וממשיכים כל הזמן לחפש בלוגים טובים ולא מוכרים.

בפוסט הזה ריכזנו עבורכם את הבלוגים שלעניות דעתנו הם הטובים והמעניינים ביותר היום בתחומי הכלכלה, הפנסיה והביטוח (לצד האתר שלנו כמובן…).

פיספסנו מישהו? כיתבו לנו על זה!

הבלוגים הכלכליים הטובים ביותר

1. הסולידית – דורין הרטמן

בלוג הסולידית קיים בסך הכל משנת 2014, אבל מאז שהוקם הוא הפך להיות אחד הבלוגים הפופולריים והמתוקשרים ביותר בישראל, אבל גם אחד השנויים במחלוקת.

בפוסטים השבועיים שלה, מקדמת דורין את המודל שלה לעצמאות פיננסית בגיל מוקדם, מודל המתבסס על גישה כלכלית ופילוסופית הנקראת Early Retirement Extreme (ובקיצור ERE).

שיטת ה-ERE דוגלת בשמירה על הוצאות מחייה מינימליות (דורין מעידה על עצמה שהיא מוציאה לא יותר מ-4,000 ש”ח בחודש), חיסכון אגרסיבי של כ-75% מההכנסה הפנויה, והשקעה של הכסף הפנוי בנכסים מניבים, מתוך מטרה להגיע למצב שבו ההכנסה הפסיבית מכסה את כל ההוצאות השוטפות וניתן למעשה להפסיק לעבוד.

הבלוג ספג לא מעט ביקורת על מידת ישימות הרעיונות שבו, אך במקביל נוצרה סביבו קהילה שוקקת של עשרות אלפי אנשים, המעורבים בין היתר בפורום הפעיל של הבלוג.

כמות ביקורים בבלוג בחודש (נתוני similarweb): כ-250,000.

פוסטים מומלצים:

המלצות קריאה נוספות:

2. פנסיוני – להבין את הפנסיה – נדב טסלר

נדב טסלר הוא סמנכ”ל בקרן הפנסיה של הלמן אלדובי, אך בניגוד לרוב הבלוגים “מטעם” חברות הביטוח השונות, הצליח נדב ליצור בלוג מעניין ונגיש, שנותן הרבה מידע חשוב על מושגים ותהליכים מרכזיים בעולם הפנסיה – פנסיוני.

כמות ביקורים בבלוג בחודש (נתוני similarweb): כ-70,000.

פוסטים מומלצים:

3. בלוג מירב הפנסיה – אבי אייכלר

אבי אייכלר הוא יועץ פנסיוני עצמאי, שמשתף בבלוג שלו מידע רב, המלצות וטיפים חשובים בנושאי פנסיה וביטוח. מידע נוסף ניתן לקבל באופן שוטף על ידי הצטרפות לרשימת התפוצה של האתר.

כמות ביקורים בבלוג בחודש (נתוני similarweb): כ-7,500.

פוסטים מומלצים:

4. תחשוב טעים, יהיה טעים – שאול אמסטרדמסקי

שאול אמסטרדמסקי, (לשעבר מעיתון כלכליסט וכיום העורך הכלכלי של ‘כאן’) הפך בשנים האחרונות לאחד האנשים המזוהים ביותר עם נושא הפנסיה בישראל, בזכות כתבות, הרצאות וראיונות רבים שקיים בנושא.

בשנת 2013 קיבל שאול את פרס סוקולוב לעתונות כתובה על הפרויקט “אמסטרדמסקי בערבות הפנסיה” – סדרה בת 10 כתבות על עולם הפנסיה הישראלי.

בדומה לכתיבה שלו בכלכליסט, גם בבלוג האישי מתמקד שאול בנושאים כלכליים שונים, תוך דגש מיוחד על עולמות הפנסיה, הביטוח, החינוך, הבריאות והתעסוקה.

כמות ביקורים בבלוג בחודש (נתוני similarweb): כ-5,500.

פוסטים מומלצים:

5. משכנתא יעילה – רימון חייט

משכנתא יעילה, בנוסף להיותו (לדעתנו האישית כמובן) הבלוג הטוב ביותר היום לנושא המשכנתא, כולל גם לא מעט פנינים על התנהלות כלכלית אישית, השקעות נדל”ן, פנסיה וביטוח.

הכתיבה החדה והמלומדת של רימון, יועץ משכנתא, נותנת ערך משמעותי וישים כמעט בכל פוסט.

פוסטים מומלצים:

6. השקעות ערך – אסף נתן

במרוצת השנים קראנו לא מעט בלוגים מצויינים בנושאי השקעות ושוק ההון, והבלוג של אסף נתן הוא ללא ספק אחד מהמובילים שבהם, בזכות מבחר של פוסטים מקוריים ומעוררי מחשבה שחורגים מעולם שוק ההון פר סה.

כמות ביקורים בבלוג בחודש (נתוני similarweb): כ-15,000.

פוסטים מומלצים:

7. הכלכלה האמיתית – ערן הילדסהיים

אתר הכלכלה האמיתית הוא אתר א-פוליטי ועצמאי. הכותבים באתר עושים זאת על בסיס התנדבותי והאתר ממומן על ידי תרומות הקוראים.

האתר נוגע בנושאים כלכליים רבים ומגוונים – שוק ההון, ניהול פיננסי של ממשלות ובנקים מרכזיים, בלוקצ’יין, שחיתות כלכלית ועוד.

כמות ביקורים בבלוג בחודש (נתוני similarweb): כ-45,000.

פוסטים מומלצים:

עוד באותו נושא:

צוות הכותבות והכותבים המסור של אתר סייבי פועל באופן שוטף על מנת לאתר, להגיש ולעדכן עבור קוראי האתר מידע מועיל, אובייקטיבי ונגיש. בין חברי הצוות: מיה רוזה, קרן סוחצקי, עומר גלעדי, נועם בן חיים וטליה פלד. עורך ראשי: רני שחר.

4 מחשבות על “7 הבלוגים הכלכליים הטובים בישראל”

 1. בלוג פיננסי מומלץ שלא נמצא ברשימה ונקרא “ערך בערך”.
  אינני יודעת מי כותב בו, אך סגנון הכתיבה מעניין וקליל.
  ממליצה

 2. בלוג פיננסי שאני כותב נקרא “עלילות זיק”. הבלוג כולל מדריכים מפורטים לגבי השקעות בשוק ההון, תיכנון יציאה לעצמאות כלכלית, כלים מתקדמים לתיכנון תיק השקעות פסיבי, מחשבונים פיננסיים. בנוסף אני מספר בבלוג את המסע האישי שלי לעבר חופש כלכלי. הכל כתוב בצורה נגישה וקלילה עם דוגמאות והסברים.
  כתובת: zekestories.com

 3. ממליץ בחום להוסיף את הבלוג חתול פיננסי.
  בלוג המתאר את הסיפור המשפחתי שלנו מאפס ידע דרך כלכלת משפחה, צרכנות ועד… השקעות רחבות לעבר החזון המשפחתי שלנו בדמות חופש/עצמאות כלכלית.
  ניתן למצוא בבלוג מדריכי השקעה, מגוונים (כמו למשל מדריך השקעות נדל”ן בחו”ל).
  והכל בגובה העיניים – “חתול פיננסי”
  https://moneyplan.co.il

 4. בלוג פיננסי שאני כותב נקרא “עלילות זיק”. הבלוג כולל מדריכים מפורטים לגבי השקעות בשוק ההון, תיכנון יציאה לעצמאות כלכלית, כלים מתקדמים לתיכנון תיק השקעות פסיבי, מחשבונים פיננסיים. בנוסף אני מספר בבלוג את המסע האישי שלי לעבר חופש כלכלי. הכל כתוב בצורה נגישה וקלילה עם דוגמאות והסברים.
  כתובת: https://zekestories.com

כתיבת תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות