“מועדון המיוחסים” – דמי הניהול המדהימים שמשלמים בארגונים הגדולים

פנסיה » קרן השתלמות » דמי הניהול בארגונים הגדולים

אחד המקומות שבהם ניכר ביתר שאת היתרון לגודל, הוא בדמי הניהול שמשלמים העובדים בארגונים הגדולים במדינה, דמי ניהול שיכולים במקרים רבים לעמוד על רבע מדמי הניהול שמשלמים החוסכים הפרטיים ואף פחות מזה.

אך באופן מפתיע, לא מדובר כאן רק בארגונים עתירי ההטבות של אנשי צבא הקבע, עובדי המדינה, וחברת החשמל, אלא גם במורים, גננות, הנדסאים, רופאים, פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק, עורכי דין ואפילו חברי הקיבוצים הדתיים.

מועדון המיוחסים דמי ניהול

במרבית המקרים ההטבות תקפות גם לבני משפחה בקרבה ראשונה, ולמעשה ניתן להעריך שמאות אלפים יכולים להצטרף לתנאים המוטבים האלה ולהקטין באופן משמעותי את דמי הניהול שהם משלמים על החיסכון הפנסיוני שלהם.

אנחנו ממליצים בחום לבדוק האם אתם או בני משפחתכם זכאים לכך גם במסגרת אחד מהאירגונים המפורטים בטבלה (הנתונים נלקחו מאתר גמל-נט של משרד האוצר), אך מצד שני לא לשכוח לבדוק גם את תשואות קרנות ההשתלמות האלה.

בחלק מהמקרים קרנות ההשתלמות שמציעות את דמי הניהול הנמוכים יותר, סובלות מתשואות נמוכות לאורך השנים, דבר העלול להיות משמעותי יותר מהחיסכון בדמי הניהול.

ניתן לבדוק את תשואות קרנות השתלמות גם באמצעות כלי השוואת קרנות ההשתלמות שלנו.

ארגוןדמי ניהול - קרן השתלמות
עובדי מדינה0.30%
עובדי רשויות מקומיות0.38%
אנשי צבא קבע0.31%
רופאים0.22%
רוקחים0.65%
אחים ואחיות0.22%
מורים וגננות0.14%
שופטים0.41%
משפטנים0.38%
הנדסאים וטכנאים0.21%
אקדמאים במדעי החברה והרוח0.22%
עובדי חברת חשמל0.25%
עובדי האוניברסיטה העברית0.42%
בעלי מקצועות פרא-רפואיים0.45%
עובדי המינהל0.51%
ביוכימאים ומיקרוביולוגים0.39%
עובדים סוציאליים0.32%
עובדי בנק ישראל0.32%
ארגון המורים0.29%
מורים תיכוניים0.12%
חברי הקיבוצים הדתיים0.18%
מורים על יסודי0.24%

ולמי שמחפש נתונים על דמי הניהול בקרנות הפנסיה שמשלמים העובדים בחברות המובילות במשק (מטבע ועד גוגל ישראל) – קישור לטבלה מצוינת שגיבש שאול אמסטרדמסקי מכלכליסט.

  קבלו הצעות מעולות לקרן השתלמות ותתחילו לחסוך:

  האם יש כיום קרן השתלמות?
  איזור בארץ:

  לחיצה על כפתור זה מהווה את הסכמתך להעברת פרטיך לגופים המומלצים של savey ולתנאי השימוש באתר. פרטיותכם חשובה לנו! מוזמנים לקרוא עוד על מדיניות הפרטיות שלנו.

  עוד באותו נושא:

  צוות הכותבות והכותבים המסור של אתר סייבי פועל באופן שוטף על מנת לאתר, להגיש ולעדכן עבור קוראי האתר מידע מועיל, אובייקטיבי ונגיש. בין חברי הצוות: מיה רוזה, קרן סוחצקי, עומר גלעדי, נועם בן חיים וטליה פלד. עורך ראשי: רני שחר.

  מחשבה 1 על ““מועדון המיוחסים” – דמי הניהול המדהימים שמשלמים בארגונים הגדולים”

  כתיבת תגובה

  שינוי גודל גופנים
  ניגודיות